Forum WL
Pogłoski transferowe 2026 - Wersja do druku

+- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum)
+-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Transfery Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Wątek: Pogłoski transferowe 2026 (/showthread.php?tid=183)



RE: Pogłoski transferowe 2026 - Antonio - 25-05-2026

(25-05-2026, 09:20)strzelisty jupiter napisał(a): Jaka pozytywna różnica w odróżnieniu choćby od takiego Jóźwiaka, który tak pokierował swoją karierą, że teraz jest w zasadzie wypalonym grajkiem bez perspektyw.

Przypadek Jóźwiaka to jest jeden z tych "na powrót do Polski zawsze będzie czas". No kurwa nie będzie. Obecny mistrz Ekstraklasy to już nie jest ekipa która z pocałowaniem ręki weźmie każdego piłkarza po zagranicznych przejściach bo stać go na lepsze opcje niż rezerwowy chujasporu czy belgijskiego outsidera. 
Jak dzisiaj miałbym wróżyć to jak w tym okienku do Lecha nie trafi Kownacki albo Linetty to kolejnego wychowanka doczekamy się dopiero w osobie Janka Bednarka za 3 lata albo Kuby Modera za rok.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Róża - 25-05-2026

Ja to widzę tak: uderzamy po Palmę, Oumę, Lisa i jak Niels zadecyduje to po Tofika. Plus stoper. Jak się uda to koniec transferów i mamy zespół gotowy na obóz we Wronkach.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - secret - 25-05-2026

Ouma raczej nie bo będą woleli wydać na Palmę (i Lisa jeśli będą musieli)
Byleby to wszystko przed obozem się domknęło.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - strzelisty jupiter - 25-05-2026

Tu aż się prosi o sensownego napastnika już teraz. Fajnie gdyby kogoś trzeciego dorzucili po odpaleniu Szymczaka i Fiabemy. Jakóbczyk może być czwarty do kompletu - raz że kontuzjowany ostatnio, dwa że będzie dużo grania, trzy - czasem gramy na dwóch z przodu jak trzeba gonić. Wojciech Szymczak to pewnie póki co melodia.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Jerry2015 - 25-05-2026

Również nie uważam że mamy jakąś rewolucję robić. Wyznaczeni do ew sprzedaży są Kozubal i Mrozek ale to że są wyznaczeni nie oznacza że ktoś ich kupi. Podobno zainteresowani jesteśmy Kamilem Jakubczykiem z Arki. Będzie ich dwóch jeden przez u drugi przez ó Smile Dla mnie priorytet to piłkarz naciskający na Gurgula. Jako 3 napastnik musi się zacząć ogrywać nasz Jakóbczyk bo to najwyższy czas. Reszta ruchów uzależniona od odejsc Kozubala, Mrozka i ew Milica.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Zabal - 25-05-2026

Jeszcze tak sobie pomyślałem, że gdyby Rutek powiedział teraz w mediach że mamy w planie zaatakować LM i będą solidne wzmocnienia to na dzień dobry wiadomo że cena pójdzie w górę nie mówiąc już o tym, że będziemy kartą przetargową u innych. Mam cichą nadzieję że przystąpimy do rozgrywek pucharowych z realnym poczuciem że zrobiono dużo by tego nie spierdolić.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - rojber - 25-05-2026

(25-05-2026, 10:46)secret napisał(a): Ouma raczej nie bo będą woleli wydać na Palmę (i Lisa jeśli będą musieli)
Byleby to wszystko przed obozem się domknęło.

Zobaczymy bo info o tym, że kontaktowali się ze Slavią w temacie Oumy pokryło się z informacją o tym, że będą chcieli wykupić Palme. Z Oumą o tyle może być łatwo, że Czesi zapewne wiedzą, że w życiu już nie odzyskają tego co wydali na Kenijczyka, ba nie odzyskają nawet 50% tej kwoty. Ja bym uderzył z kolejnym wypożyczeniem i ewentualną kwotą wykupu zbliżoną do wartości rynkowej zawodnika tj ok 1,2 - 1,5 mln euro. Chyba, że planują od razu go wykupić.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Antonio - 25-05-2026

Z całej czwórki wypożyczonych to akurat Ouma powinien być najszybciej spakowany i wysłany do macierzystego klubu. Potrzebujemy bardziej stabilnych piłkarzy a Ouma to po kenijsku "tykająca bomba".


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Mosina - 25-05-2026

(25-05-2026, 10:12)secret napisał(a): Z tego co słychać to  chłopaki nie palą się do transferów do drużyn które nie grają podobnie do Lecha, tj ofensywnie i z posiadaniem piłki. Nie chcą grać w drużynach co walczą o utrzymanie i mają 30% posiadania piłki w meczu

no i to jest to. myśle że bardzo dobrą robotę robi teraz Gumny. on wspominał w wywiadzie że po czasie stwierdza że jego transfer był po prostu zły, bo poszedł do klubu w którym gra się tak inną piłkę niż w Lechu. że to wprawdzie bundesliga, ale np posiadanie piłki 20%. 

Może powoli widzimy efekty tych "nauczek", i taki jeden z drugim zamiast iść do średniaka ligi ze zgniłego zachodu, woli grać atrakcyjny footbal w Lechu. a jak się pojawi oferta - to skorzysta ale profilowo to się musi zgadzać.

Pod tym względem jednak trzeba przyznać że Piekarski zrobił dla Pietuszewskiego super robotę.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - raszko - 25-05-2026

(25-05-2026, 10:50)strzelisty jupiter napisał(a): Tu aż się prosi o sensownego napastnika już teraz. Fajnie gdyby kogoś trzeciego dorzucili po odpaleniu Szymczaka i Fiabemy. Jakóbczyk może być czwarty do kompletu - raz że kontuzjowany ostatnio, dwa że będzie dużo grania, trzy - czasem gramy na dwóch z przodu jak trzeba gonić. Wojciech Szymczak to pewnie póki co melodia.

Rutek skandowany z trybun, ogólna euforia po zdobyciu mistrzostwa, sukces, frekwencja itp. ale ręce na kołderkę to cały czas Ci sami ludzie, wydali na Agnero rekordową kapustę więc szanse na przyjście napastnika w to okno to okrągłe 0% (Ischak na sowitym kontrakcie jest jeszcze sprawny, może coraz mniej ale jednak sprawny). No i żeby ten przypadek Agnero nie zniechęcił ich do drogich transferów.