Forum WL
Pogłoski transferowe 2026 - Wersja do druku

+- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum)
+-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Transfery Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Wątek: Pogłoski transferowe 2026 (/showthread.php?tid=183)



RE: Pogłoski transferowe 2026 - pacal - 29-05-2026

No nie do końca (chyba ze zaplacimy pierwotnie umówione wykupne 4.5 mln). Jeśli chcemy zbić z umówionej ceny, to Celtic, wiedząc że inny chętny daje wiecej niż Lech, może po prostu odrzucać wszystko poniżej 4.5mln do 30 czerwca po czym sprzedać Sevilli. A czu Palma jest na tyle lojalny żeby sie postawic okoniem Celticowi, ze "do Lecha za mniej, albo nigdzie", to śmiem wątpić. Już szczegolnie przy ofercie z La Liga. Dobra piłka, jego język ojczysty, lepszy klimatitd


RE: Pogłoski transferowe 2026 - strzelisty jupiter - 29-05-2026

I brak pucharów. Ale oczywiście wszystko inne co wymieniłeś pewnie z jego perspektywy bardziej na plus. Sprężałbym się na miejscu Rutka.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Pinkin - 29-05-2026

@Pacal

W 100% wszystko zależy od Nas, bo nawet jak się nie dogadają na obniżkę, to i tak mamy w rękawie umówioną sumę.
Od Szkotów zależna jest kwota, ale ostatecznie to My decydujemy (no i oczywiście sam gracz, ale wierzę, że Palma jest na tyle poważny, że skoro już się dogadali co do kontraktu to zdania nie zmieni).


RE: Pogłoski transferowe 2026 - strzelisty jupiter - 29-05-2026

Ale mamy chyba jakiś termin, po którym już Lech nie ma pierwokupu za ustaloną kwotę.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Pinkin - 29-05-2026

Zapewne, nie wiem czy jest wypożyczony do 30 czerwca, czy krócej, ale to i tak wciąż to Lech do tego czasu ma wszystko w swoich rękach.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - strzelisty jupiter - 29-05-2026

Nie wiem ile w tym prawdy, ale w necie lata, że mamy czas do początku czerwca. Konkretnego dnia nie znalazłem. Ktoś zna dokładny termin, do którego obowiązuje klauzula ustalona z Celtikiem? Wobec powyższego, dziwne że Klimczak w rozmowie z Włodarczykiem mówił, że sprawa powinna się rozstrzygnąć w najbliższych tygodniach. Zakładam że nawinął mu makaron, a w rzeczywistości na dniach pewnie poznamy rezultat negocjacji.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Mosina - 29-05-2026

(29-05-2026, 20:48)Pinkin napisał(a): Zapewne, nie wiem czy jest wypożyczony do 30 czerwca, czy krócej, ale to i tak wciąż to Lech do tego czasu ma wszystko w swoich rękach.

Kiedyś patrzyłem na Sofa i był tam termin wypożyczenia 30.06. Ale czy klazuzula wygasa wczesniej to tylko szczegóły kontraktu


RE: Pogłoski transferowe 2026 - pacal - 29-05-2026

(29-05-2026, 20:34)Pinkin napisał(a): @Pacal

W 100% wszystko zależy od Nas, bo nawet jak się nie dogadają na obniżkę, to i tak mamy w rękawie umówioną sumę.
Od Szkotów zależna jest kwota, ale ostatecznie to My decydujemy (no i oczywiście sam gracz, ale wierzę, że Palma jest na tyle poważny, że skoro już się dogadali co do kontraktu to zdania nie zmieni).

 Toteż napisałem w nawiasie zastrzeżenie "chyba ze zaplacimy całe 4.5m". Ale jest publiczną wiedzą że Lech tyle nie zapłaci.Albo znegocjujemy w dół albo go nie kupimy.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Sultan - 29-05-2026

(29-05-2026, 19:50)pacal napisał(a): No nie do końca (chyba ze zaplacimy pierwotnie umówione wykupne 4.5 mln). Jeśli chcemy zbić z umówionej ceny, to Celtic, wiedząc że inny chętny daje wiecej niż Lech, może po prostu odrzucać wszystko poniżej 4.5mln do 30 czerwca po czym sprzedać Sevilli. A czu Palma jest na tyle lojalny żeby sie postawic okoniem Celticowi, ze "do Lecha za mniej, albo nigdzie", to śmiem wątpić. Już szczegolnie przy ofercie z La Liga. Dobra piłka, jego język ojczysty, lepszy klimatitd

W przypadku klauzuli wykupu zawodnik ma niewiele do gadania, jeśli mamy z nim porozumienie ws jego kontraktu (mamy) Problem w tym, że my nie chcemy wpłacić pełnej kwoty z klauzuli. Wbrew pozorom czas nie gra na naszą korzyść, bo są chętni na przejęcie Luisa po wygaśnięciu umowy wypożyczenia. Celtic gra na czas i dość opornie negocjuje, bo kwotę porównywalną do naszej klauzuli mogą uzyskać na rynku. Tak, pewien klub spod Łodzi wysłał oficjalną ofertę wyższą niż klauzula wykupu już dawno. Stąd te informacje o śledzeniu naszych ruchów itp. Trochę gramy va bank, ale myślę że „nikt nie jest tak głupi” żeby ewentualnie nie wpłacić pełnej klauzuli w ostatni dzień umowny, w przypadku braku porozumienia wcześniej. Magik, gwiazda drużyny, zdrowy - okazja.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - secret - 30-05-2026

Na Specia Calcio lata info ze Lech zainteresowany Giuseppe Aurelio -lewym obrońca ze Specii
https://www.calciospezia.it/2026/05/29/dalla-massima-serie-polacca-sirene-per-aurelio/

Trochę mało wiarygodne bo wykupili go z Palermo rok temu wiec musielibyśmy sięgnąć głębiej do portfela