![]() |
|
Quo Vadis Lech Poznań - Wersja do druku +- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum) +-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3) +---- Dział: Quo Vadis? (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16) +---- Wątek: Quo Vadis Lech Poznań (/showthread.php?tid=127) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
|
RE: Quo Vadis Lech Poznań - Zabal - 22-05-2026 (22-05-2026, 11:42)Skorpion napisał(a): Ale jedno trzeba im oddać ich akademia ostatnimi czasy leje naszą w CLJ czy nawet w rezerwach (które awansowały) potem następuje degrengolada tych z Warszawy którzy ewidentnie nie potrafią wprowadzać młodych do składu. Nie chcę się wymądrzać ponieważ nie znam się i nie obserwuję jakoś tych rozgrywek jednak jednym z powodów może być tak że oni w tym wieku są mocno nastawieni na wynik a nie rozwój. Chociaż mam wrażenie że jednak to kwestia czasu kiedy im to odpali jeżeli będą w tym konsekwentni bo potencjał mają większy niż my. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Skorpion - 22-05-2026 My mamy najlepszą akademię pod względem infrastruktury w Polsce. Oni za to grają w młodzieżowej LM. No jest to jakiś sukces z drugiej strony u Nas młodzi grają w jedynce u nich to raczej się kompromitują. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Podem - 22-05-2026 Podstawowym zadaniem akademii nie jest zdobywanie trofeów tylko przygotowywanie zawodników do gry w seniorskiej piłce. Dlatego większą miarę przykładam np. do liczby wychowanków danej akademii w seniorskiej reprezentacji. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Antonio - 22-05-2026 Co z tego, że masz młodzieżową LM czy mistrza CLJ jak potem nie korzystasz z tych ludzi? RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 22-05-2026 I jeszcze bierzesz trenera, który nie ma cierpliwości do młodych, zwłaszcza z Polski. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Podem - 22-05-2026 Sądzę też że te puchary dla młodzieży mogą stanowić pułapkę. Jak ktoś po prostu dobrze szkoli, ma bardzo dobrych jakościowo młodych piłkarzy i oni wygrywają puchary to ok. Natomiast nastawienie się na wygrywanie trofeów na tym szczeblu może zaszkodzić. Dlaczego? Już tłumaczę. Otóż na poziomie juniorskim liczy się jednostka, a nie drużyna. Każdy pojedynczy zawodnik ma podnosić umiejętności indywidualne (także indywidualną umiejętność gry zespołowej, co się różni od wpasowania w konkretną taktykę). Taki priorytet może się wiązać ze zmianą pozycji, dopasowywaniem gry do rozwoju konkretnych umiejętności. Wszystko po to, aby promowani z akademii zawodnicy byli na odpowiednim poziomie wyszkolenia i dopiero wtedy byli dopasowywani do potrzeb konkretnej drużyny. Droga po puchary wiąże się z poświęceniem pojedynczych jednostek dla sukcesu drużyny. Kogoś odstawić bo nie chcemy w danej chwili grać taką taktyką, zabronić jakiegoś sposobu grania bo się nie opłaca itp.. A to może ważyć na marnowaniu potencjału niektórych zawodników. RE: Quo Vadis Lech Poznań - strzelisty jupiter - 22-05-2026 A najważniejsze jest to, że młody zawodnik, który pokazał się w młodzieżowych rozgrywkach europejskich ląduje momentalnie w notesie większych z mitycznego Zachodu, i może się okazać, że taki potencjalny kozak w ogóle nie zadebiutuje nawet w Legii. W sumie nie ma to większego znaczenia, bo Papszun i tak bazuje na przysłowiowych starych Słowakach. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Pucenty - 22-05-2026 (22-05-2026, 12:22)Podem napisał(a): Podstawowym zadaniem akademii nie jest zdobywanie trofeów tylko przygotowywanie zawodników do gry w seniorskiej piłce. Dlatego większą miarę przykładam np. do liczby wychowanków danej akademii w seniorskiej reprezentacji. Ja bym nawet rzekł, że to jest jedyne zadanie i absolutny clue tematu, więc jakiekolwiek porównywanie wyników juniorskich, czy drugiej drużyny nie ma sensu. To tak apropos niektórych, co po wynikach wypierdalają trenerów w Akademii
RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 22-05-2026 Ale ostatniego trenera wypierdolił Rutek, na podstawie kryterium jakie wymieniłeś na końcu. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Pucenty - 22-05-2026 Ok, a w sumie wiemy oficjalnie, że to było przyczyną? No bo oczywiście to bardzo logicznie było powiązać, ale jednak sądziłbym że jest więcej przyczyn... Jedno oczywiście nie wyklucza drugiego. |