![]() |
|
Quo Vadis Lech Poznań - Wersja do druku +- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum) +-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3) +---- Dział: Quo Vadis? (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16) +---- Wątek: Quo Vadis Lech Poznań (/showthread.php?tid=127) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
|
RE: Quo Vadis Lech Poznań - Antonio - 26-05-2026 Urban ma tak betonowy łeb, że idealnie pasuje do swoich pracodawców. Mońka z 31 meczami i 2764 minutami jest zbyt mało doświadczony. Wójcik z 33 meczami i 2905 minutami jest w porządku. Jak spojrzymy na całe "kariery" tych chłopaków to w pierwszej drużynie Lecha Mońka ma 3268 minut w 40 meczach a Wójcik 2906 minut w 34 meczach. Najmocniejszą ekipą z którą grał Wójcik był Lech. Mońka miał okazję zagrać z Mainz, Szachtarem czy Genk. Widocznie na niekorzyść Mońki działa to, że jest 4 lata młodszy i ma większe doświadczenie. RE: Quo Vadis Lech Poznań - raszko - 26-05-2026 Urban nie lubi jak mu dziennikarze powołują, tak samo było z Pietuszewskim (na koniec już nie mógł nie powołać). RE: Quo Vadis Lech Poznań - koziołek - 26-05-2026 Właśnie dlatego nie powołał Wójcika i Pietuszewskiego wcześniej. Pewnie na jesień jak będzie grał dobrze dostanie swoje powołanie
RE: Quo Vadis Lech Poznań - SpokoLoko - 26-05-2026 Pany, nic na siłę. Mońka swoje powołanie do seniorskiej w końcu dostanie. Ktoś pisał wyżej będą mieli tydzień dłużej odpoczynek, mniej możliwości złapania jakiejś kontuzji. RE: Quo Vadis Lech Poznań - galis - 26-05-2026 W sumie to dobrze, niech Chłopak odpocznie po intensywnym sezonie i maturze, należą mu się wakacje. Tym bardziej, że to zgrupowanie Przegrywów jest teraz potrzebne jak trzecie oczko w dupie a już niedługo najtrudniejsza przeprawa - walka o Ligę Mistrzów. RE: Quo Vadis Lech Poznań - rojber - 27-05-2026 Piotr Rutkowski, Tomasz Rząsa i Marcin Wróbel w skrócie o przeszłości/przyszłości Lecha Poznań: – Lech Poznań planuje latem 4-5 transferów – Oczywiście transferów może być więcej, gdy odejdzie ktoś niespodziewany – Odejść mogą m.in. Mrozek, Mońka, Kozubal oraz Gurgul – Lech nie chce dopuścić do sytuacji, w której odszedłby Kozubal, Gurgul i jeszcze Mońka – Na razie nie ma żadnych ofert za wychowanków Lecha Poznań – Na dziś poszukiwany jest bramkarz, stoper, lewy obrońca, defensywny pomocnik oraz skrzydłowy – Decyzje w sprawie Milicia, Andrejewa oraz Ismaheela jeszcze nie zapadły – Lech nie wykupi Ismaheela za ustaloną kwotę, co nie oznacza, że Ismaheel na pewno odejdzie – Lech wie o tym, że Ismaheel raczej nie da nam takich liczb, jak Bengtsson i to jest problemem – Alex Douglas już dziś jest gotów do treningu, Antonio Milić (jeśli zostanie), jest bliski powrotu, zacząłby przygotowania 22 czerwca – Gdyby rok temu Karol Linetty chciał wrócić, to Timothy Ouma by nie przyszedł – Karol Linetty ma 31 lat, to na dziś jest problem – Latem szansę dostaną Karol Delikat, Wojciech Szymczak i Hubert Janyszka – Hubert Janyszka nadal trenuje, ćwiczy z rezerwami, ale w weekend z Victorią nie zagra – Szymczak i Fiabema odejdą, ADO Den Haag ma jeszcze 4 dni, by wykupić Fiabemę – Poszukiwany jest nowy asystent dla Nielsa Frederiksena, nikt więcej sztabu już nie wzmocni – Negocjowany jest sparing z FC Porto, nawet dziś w tej sprawie odbyły się rozmowy – Lech nie patrzy na inne kluby, Piotr Rutkowski zdradził w kuluarach, że po tylu latach Lech patrzy wyłącznie na siebie i nie będzie się porównywał do innych klubów – Lech chce latem śmielej postawić na lewonożnego stopera Huberta Janyszkę – Lech czeka na losowanie II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów wiedząc o rywalach w tej fazie, które są pułapką – Info zza kulis: Tym razem co najmniej faza ligowa Ligi Konferencji jest wliczona do budżetu – Poszukiwana jest klasyczna szóstka o walorach Radosława Murawskiego, gdyż Frederiksen czasem może chcieć zagrać na dwie szóstki – Temat Luisa Palmy już nudzi zarząd, na dziś nic nowego nie wiadomo, trwają negocjacje z Celtikiem – Letni obóz ponownie będzie miał miejsce we Wronkach – Yannick Agnero ma grać coraz więcej – Lech jest niezadowolony z efektów wypożyczenia Barańskiego – Jest zainteresowanie Bryanem Fiabemą z różnych lig – Tymoteusz Gmur i Sammy Dudek pójdą na wypożyczenie – Ósemka oraz napastnik latem nie przyjdą – Mędrali i Dziubie kończą się kontrakty, ta dwójka nie wróci już z wypożyczenia – Adrian Lis odejdzie z rezerw – Niektóre tematy transferowe są otwarte, są negocjowane, nie są to Polacy z Ekstaklasy – Lech jest niezadowolony z wyników rezerw, latem będzie chciał wzmocnić dwójkę doświadczonymi piłkarzami, którzy dadzą jakość – Oczywiście tacy gracze nie mogą blokować rozwoju młodych zawodników – Ali Gholizadeh przejdzie operację w Iranie, później będzie miał rehabilitację już w Europie – Yannick Agnero jest coraz lepszy, rośnie na treningach, dobrze wygląda – W sobotę Mateusz Skrzypczak opuścił boisko w 66 minucie przez uraz mięśnia, który dokucza mu od dłuższego czasu – Lech jest po analizie różnych parametrów, w tym fizycznych i wraz z trenerem jest z nich zadowolony – Lech chce sprowadzić piłkarzy między 24 a 26 rokiem życia – Klub uważa, że kadra starzeje się zbyt szybko, dlatego w tym okienku nie sprowadzi starszych zawodników – Lech bardzo mocno zwraca uwagę na profile fizyczne zawodników – Lech nie ma determinacji związanej z zatrzymaniem Oumy – Lech gorsze wyniki u siebie, w tym proste straty piłek, tłumaczył sposobem gry oraz zmęczeniem piłkarzy – Niels Frederiksen liczy na szybkie skompletowanie kadry, podczas przedłużenia umowy prosił o szybkie ruchy – Byli piłkarze, którzy już odmówili Lechowi, ale nie były to tzw. „jedynki transferowe” – Lech nie chce psuć sobie renomy, dlatego nie sprzeda swoich wychowanków do wszystkich klubów, są kluby, do których Lech nie chciałby puścić swoich młodych graczy – Kadrowicze (Thordarson, Hakans) później zaczną letnie przygotowania – Lech rozegra latem 2-3 sparingi, zawodnicy mają grać po 45 i 60 minut – Letni obóz we Wronkach potrwa 2 tygodnie, piłkarze są zadowoleni z kolejnego zgrupowania w tym miejscu – Lech był zadowolony z pracy Parslowa przez pół roku, dlatego umowa została przedłużona RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 27-05-2026 Ogólnie wszystko po staremu. Dziwię się natomiast dalszemu postarzaniu rezerw - pomysł, który nie wypalił będzie kontynuowany. Natomiast idea odmłodzenia pierwszego składu i w związku z tym rezygnacja z Karola, stawia pod znakiem zapytania inny pomysł, czyli powroty wychowanków przed emeryturą. RE: Quo Vadis Lech Poznań - rojber - 27-05-2026 Trochę mnie zaskoczyła informacja, że uznali naszą kadrę na mocno starzejącą się i co za tym idzie transfery jakie będą to 24-26latkowie. Z starszych zawodników to mamy Pereire, Milica, Murawskiego, Aliego i Ishaka. Jagiełło, Moutinho mają 28 lat więc raczej starzy jeszcze nie są Z drugiej strony jaki sens ma np sprowadzenie Linettego jeśli mogą sprowadzić grajka o dajmy na to 6 lat młodszego na tym samym lub być może wyższym poziomie na którym da się jeszcze zarobić? Oczywiście, że fajnie by było zobaczyć niektórych chłopaków znowu w Lechu, tak jak teraz Gumny. Tyle tylko, że z biznesowego punktu widzenia nie ma to sensu. No chyba, że kadra się odmłodzi i będzie miejsce na taki powrót przyszłego "emeryta".
RE: Quo Vadis Lech Poznań - Podem - 27-05-2026 Z biznesowego punktu widzenia może to mieć sens, jeśli wracający wychowanek prezentuje poziom nieosiągalny dla nas na rynku transferowym (tzn. z jakichś względów zawodnika o takiej jakości nie damy rady zatrudnić). Wtedy sentyment, dom rodzinny itp. są wartością dodaną, która w ogóle umożliwi zatrudnienie takiego zawodnika. Czy Karol Linetty jest na takim poziomie? Nie wiem... Inny aspekt to wpływ na drużynę (dyscyplina, sposób zachowania i prowadzenia się itp.). Zwłaszcza młodzi zawodnicy mogą rosnąć dzieląc szatnię z doświadczonym zawodowcem. Tutaj pewnie Karol Linetty by się wpasował - ale czy jest to potrzebne w tej chwili w Lechu, tzn. czy brakuje nam takich doświadczonych i profesjonalnych graczy? Raczej nie... RE: Quo Vadis Lech Poznań - Skorpion - 27-05-2026 Dzięki za podsumowanie. Nie może być za pięknie. Ech |