Forum WL
Quo Vadis Lech Poznań - Wersja do druku

+- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum)
+-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Quo Vadis? (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16)
+---- Wątek: Quo Vadis Lech Poznań (/showthread.php?tid=127)



RE: Quo Vadis Lech Poznań - secret - 27-05-2026

Ja myślałem, że transfery wrześniowe były spowodowane tym że Lech był gorszą alternatywą dla grajków czekających na oferty z lig top5. Zaskoczyli mnie tekstem że Lech może dokonać „transferu premium” na koniec okienka, bo będzie wtedy wiadomo, gdzie będziemy grać i ile kasy wpłynie do budżetu.


RE: Quo Vadis Lech Poznań - koziołek - 27-05-2026

Jedno i drugie się nie wyklucza. To drugie doszło teraz bo mamy dość pewną fazę grupową w porównaniu z poprzednimi latami i jest większa szansa na lepszy puchar. Wcześniej nie brali pod uwagę tego wpływu do budżetu transferowego a teraz widać idą pułap wyżej. To plus Smile


RE: Quo Vadis Lech Poznań - Kefas9494 - 27-05-2026

(27-05-2026, 15:10)koziołek napisał(a): Jedno i drugie się nie wyklucza. To drugie doszło teraz bo mamy dość pewną fazę grupową w porównaniu z poprzednimi latami i jest większa szansa na lepszy puchar. Wcześniej nie brali pod uwagę tego wpływu do budżetu transferowego a teraz widać idą pułap wyżej. To plus Smile

Tak, to każe sądzić, że i transfery będą solidne. A jakby (daj Boze, tzn. Nielsie) weszła Liga Mistrzów to jakiś jeden transfer premium premium wleci.


RE: Quo Vadis Lech Poznań - Sultan - 27-05-2026

(27-05-2026, 13:15)strzelisty jupiter napisał(a): Rozwala mnie tekst o trzech latach pracy zarobkowej do końca życia, w domyśle. Nogi mu ujebie w wieku 34 lat, ręce, stanie się inwalidą czy może niepełnosprawny umysłowo?

Wiesz o co mi chodzi - ostatnie duże kontrakty w życiu. Później granie hobby + czerpanie z odłożonego/zainwestowanego.
Bardzo mały procent piłkarzy pracuje później jako menedżerowie/trenerzy.

@koziolek - chyba mała poprawka - oni po raz pierwszy, wg Kuby Szlendaka, wliczyli grę w LKE do budżetu klubu, nie dobudżetu transferowego stricte. Budżet transferowy będzie wprost pochodną odejść z klubu, oczywiście ewentualny awans do LM by poprawił mocno sytuację finansową, ale musimy pamiętać że teraz lecimy na stracie - mamy drogą kadrę jak nasze realia.


RE: Quo Vadis Lech Poznań - Zabal - 27-05-2026

(27-05-2026, 15:21)Kefas9494 napisał(a):
(27-05-2026, 15:10)koziołek napisał(a): Jedno i drugie się nie wyklucza. To drugie doszło teraz bo mamy dość pewną fazę grupową w porównaniu z poprzednimi latami i jest większa szansa na lepszy puchar. Wcześniej nie brali pod uwagę tego wpływu do budżetu transferowego a teraz widać idą pułap wyżej. To plus Smile

Tak, to każe sądzić, że i transfery będą solidne. A jakby (daj Boze, tzn. Nielsie) weszła Liga Mistrzów to jakiś jeden transfer premium premium wleci.

A czy nie powinno być tak że szykuje się skład na puchary a nie pod puchary? Szansa na LM jest tak ogromna że czekając jak nam pójdzie traktuję jako ponury żart. Obecny skład nie jest na to gotowy co wymaga zakupów od zaraz.


RE: Quo Vadis Lech Poznań - Sultan - 27-05-2026

Popieram. Dodatkowo - na koniec okna to premium-premium może być łapanką. Skupić się na najbliższych tygodniach do okresu przygotowawczego.
Na koniec okna zostawić reakcje na kontuzje, bo takie będą.


RE: Quo Vadis Lech Poznań - Kefas9494 - 27-05-2026

(27-05-2026, 15:51)Sultan napisał(a): Popieram. Dodatkowo - na koniec okna to premium-premium może być łapanką. Skupić się na najbliższych tygodniach do okresu przygotowawczego.
Na koniec okna zostawić reakcje na kontuzje, bo takie będą.

Tak byłoby super, ale z tych medialnych informacji wynika, że ewentualny transfer premium będzie jak będzie awans. Wtedy może jakieś fajne wypożyczenie w stylu Walemarka czy Palmy. Ja wolę taki ruch niż teraz kogoś w stylu Arsenicia czy innego Alomerovicia.


RE: Quo Vadis Lech Poznań - surfer - 27-05-2026

Ja mam niestety negatywny odbiór braku zainteresowania napastnikiem. Rozumiem, że widzą jak Agnero pracuje na treningu ale określenie "jest mocny" nie wystarczy. O ile siła fizyczna w jego przypadku może być atutem to na razie miewa ogromne problemy z koordynacja ruchową, generalnie motoryką i chyba taktyką. Chcę wierzyć, że wiedzą co robią, ale ten sezon pokazał, że jeśli nie będą strzelali pozostali zawodnicy (oprócz napastników) to daleko nie zajedziemy.


RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 27-05-2026

Właśnie u nas strzelają wszyscy gracze formacji ofensywnej i być może dlatego Rutek uważa, że 2 napastników + 2 młodziaków styknie.


RE: Quo Vadis Lech Poznań - strzelisty jupiter - 27-05-2026

Nie bardzo rozumiem czym różni się Agnero od Jakóbczyka, skoro jeden i drugi to potencjał. Co rundę to powtarzam, ale dłuższa absencja Ishaka i zmuszeni będziemy polegać na zawodniku z potencjałem. Na wszystkich frontach!