Forum WL
Pogłoski transferowe 2026 - Wersja do druku

+- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum)
+-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Transfery Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=14)
+---- Wątek: Pogłoski transferowe 2026 (/showthread.php?tid=183)



RE: Pogłoski transferowe 2026 - strzelisty jupiter - 09-06-2026

Spodobało mi się określenie Terleckiego na plany zakontraktowania przez Widzew wielu nowych piłkarzy, których można by określić jednym słowem: WSZYSTKICH. Że będą musieli kupić większy autobus klubowy na wyjazdy. Smile


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Róża - 09-06-2026

(09-06-2026, 09:15)Mosina napisał(a): Widzew już negocjuje z tymi o których nikt nie słyszał a mają dopiero do nas przyjść Wink

Wszyscy z Korony bo skończyli nad Widzewem.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Kefas9494 - 09-06-2026

Ponoć ta klauzula Hellebranda aktywuje się w pierwszych dwóch tygodniach lipca. Pewnie z tego względu woleli zagiąć parol na Svetlina, bo może go udałoby się wyciągnąć wcześniej, żeby nie musieć czekać jak potoczy się sprawa z Czechem.

Plus Svetlin jednak 3 lata młodszy, reprezentant kraju, doświadczenie w pucharach.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - secret - 09-06-2026

Wg TM Hellebrand w Górniku od 1.07.2024, przedłużył umowę po roku (w dniu 21.09.2025) i jest ważna do 30.06.2029
Dziwna byłaby to klauzula, która się nagle aktywuje w dwóch pierwszych tygodniach lipca.
Widzew ma niezłe kontakty skoro tylko oni wiedzieli o tej klauzuli, a Turcy wcześniej chcieli wydać na niego aż 2,5M EUR


RE: Pogłoski transferowe 2026 - Pinkin - 09-06-2026

Bo może Turcy go chcieli po za promocyjnymi okienkami?


RE: Pogłoski transferowe 2026 - secret - 09-06-2026

OMG... co za kontrakt.. podobno wg meczyków: w kontrakt Helebranda z Górnikiem Zabrze są zapisane 3 kwoty odstępnego:  1,7M EUR - dla polskich klubów, 1,5M EUR - dla zagranicznych klubów i 400k EUR w przypadku spadku z Ekstraklasy. Terminy, w których można klauzulę uruchomić są to pierwsze dwa tygodnie letniego lub zimowego okna transferowego: czyli w dniach 1.01. - 15.01.2026 już była klauzula do uruchomienia ale nikt nie skorzystał, a teraz najbliższa 1.07.2026 - 15.07.2026


RE: Pogłoski transferowe 2026 - hif - 09-06-2026

To 1,7M to dodatkowo + VAT (23%?) i solidarity payment. Czyli ponad 2M.
No i wpłata w całości, pomiędzy 01.07 i 14.07.
Cóż, ja bym szedł po niego. I po Svetlina też. Po 2M na każdego, zostaje nam z tych umownych dziesięciu baniek 1M na stopera. A na PS kozak na wypo jak Palmiorz. Ojaa, ale by to żarło..

Svetlin/Podsiadło + Hellebrand + Bengtsson + Palma + Walemark + Ishak

Przecież to by była miazga.

Bardzo ciekawe, jak na to wszystko patrzą w Lechu. Jeszcze jest czas na to, żeby się z piłkarzem dogadać i od Widzewa go odciągnąć, pytanie czy w ogóle biorą coś takiego pod uwagę. Bo wszystkie argumenty poza pensją (ale umówmy się, u nas tez nie ma biedy) są po naszej stronie, nic Widzew poza pieniędzmi nie może lepszego mu zaoferować. Zaczynając od boisk treningowych i stopnia profesjonalizacji klubu, poprzez grę w pucharach w silnej drużynie, a kończąc na samym Poznaniu, który przy Łodzi wygląda jak prawdziwie europejskie miasto.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - strzelisty jupiter - 09-06-2026

Kozubal już sprzedany czy nie widzisz go w Lechu na nowy sezon?


RE: Pogłoski transferowe 2026 - hif - 09-06-2026

Zakładam, że odejście Antka jest właściwie nieuniknione. No ale jeśli by został, no to wiadomo że wystarczy nam jeden z tej dwójki o której pisałem wyżej.


RE: Pogłoski transferowe 2026 - lolas - 09-06-2026

Real Saragossa spadł do 3 ligi. Ciekawe czy są tam sensowni piłkarze do wyjęcia ?