![]() |
|
Quo Vadis Lech Poznań - Wersja do druku +- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum) +-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3) +---- Dział: Quo Vadis? (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16) +---- Wątek: Quo Vadis Lech Poznań (/showthread.php?tid=127) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
|
RE: Quo Vadis Lech Poznań - Mosina - 17-07-2025 ale nie tylko tej dwójki dotyczy ten problem. Ali kilka razy. Muraś. Wcześniej Salamon, Jagiełło, Gisli, Milic, nawet teraz młody Barański... RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 17-07-2025 No tak ale Sali się sypie od meczu reprezentacji, Ali miał problemy przed przyjściem, Patryk teraz ciężko nie trenował, Milić to Milić - czasami mu się kręci w głowie, więc można tylko o Gislim, Barańskim powiedzieć, że to od zmiany intensywności bo Muraś i Filip to mieli urazy pomeczowe, na pewno Filip miał po Radomiaku. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Mosina - 17-07-2025 co to są urazy pomeczowe? w sensie że powód to udział w meczu? dla mnie uraz jest albo kontaktowy (stłuczenia, złamania, urazy spowodowane zderzeniem z przeciwnikiem) albo pośredni (wynikające z przeciążenia, zmęczenia – np. naderwania mięśni, skręcenia). poza sytuacją z Milicem gdzie uraz był nagły (uraz w meczu z Jagą), i powiedzmy Salamona (uraz stawu skokowego) po meczu z Radomiakiem, pozostałe to druga kategoria. Trudno powiedzieć że graliśmy wiele więc są to urazy biorące się z przeciążeń treningowych. Jeśli te organizmy nie są na to gotowe, a widać nie - to nie wiem czy to dobra droga. Chyba że zagryziemy zęby i za jakiś czas będziemy zbierać owoce tych metod. Mi też się podoba granie na intensywności, odbieranie piłki wysokim presingiem. Przygotowanie motoryczne to też panowanie nad piłką, brak zadyszki po biegu a więc celność podań, strzałów, itd. To jest jasne. Ale skala tego zjawiska jest przerażająca... RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 17-07-2025 Uraz pomeczowy to uraz odniesiony podczas meczu a nie na treningu. Czasami nawet możesz mecz dokończyć z urazem ale nie jesteś w stanie trenować dzień po meczu. Na treningu to tylko Gisli i Barański ucierpieli, reszta moim zdaniem nie. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Mosina - 17-07-2025 jeszcze raz - urazy są albo wynikające z faulu przeciwnika, albo z przeciążenia. To nie ma znaczenia czy się dzieje na treningu czy na meczu. O czymś inny mówimy widzę. Możesz mieć uraz przeciążeniowy "po treningowy" który wychodzi podczas meczu. Ja mówię o metodach i wielkości obciążeń vs predyspozycje do sprostania takim treningom. Jeśli masz 1-2 takich zawodników w kadrze, to siędzą na ławie i wchodzą na 15 min. Jeśli to dotyczy pierwszej 11 to jest to duży problem. że o skali nie wspomnę RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 18-07-2025 No ja chcę tylko powiedzieć, że ofiarą zmiany intensywności treningów u Nielsa są moim zdaniem tylko Thórdarsson i Barański. Reszta nie, bo oni mają feler (Håkans, Golizadeh, Wålemark) jak zauważył @hif i nawet niektórzy nie muszą trenować, żeby się leczyć. Nic więcej. RE: Quo Vadis Lech Poznań - m94g - 18-07-2025 Jeśli nie uda nam się zgłosić nowych graczy na Q2 Ligi Mistrzów to już we wtorek żegnamy się z tymi rozgrywkami. Na chuj tych 15 obrońców skoro żaden nie daje jakości? 2 mecze 6 bramek w pizde u siebie. RE: Quo Vadis Lech Poznań - galis - 18-07-2025 Ale co to zmieni skoro w obronie kupa w majtach i ołów w nogach? W ataku ten ołów również, do pełni (nie)szczęścia brakuje tylko kolejnej kontuzji RE: Quo Vadis Lech Poznań - Skorpion - 18-07-2025 Po pierwsze to obrona nie jest według mnie jeszcze kompletna. Potrzebujemy jeszcze jednego LO i to na już. Aby rywalizował z Portugalczykiem. No i brak Salomona który powinien grać to też minusik u trenera. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Pucenty - 24-07-2025 Kompletnie nie wiem gdzie o tym napisać, ale bardzo mnie zaskoczyły informacje nt. logistyki przeprowadzki Rodrigueza do Poznania. Otóż podobno Rodriguez poleciał do siebie, aby przyprowadzić samochód... Wydawać by się mogło, że w profesjonalnie prowadzonym klubie (a takim na pewno Lech się stał w ostatnich latach) powinni po prostu wysłać pracownika po ten samochód, żeby nie tracić potrzebującego przygotować się zawodnika na kolejne minimum 2-3 dni. Oczywiście może być jakieś drugie dno całego zamieszania - być może te jego psy będą z nim wtedy podróżować, tudzież po prostu wyraźnie chciał to zrobić osobiście. Ale cała sytuacja zaskakująca... |