![]() |
|
Quo Vadis Lech Poznań - Wersja do druku +- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum) +-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3) +---- Dział: Quo Vadis? (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16) +---- Wątek: Quo Vadis Lech Poznań (/showthread.php?tid=127) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
|
RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 19-06-2026 Douglas ma zostać wg planów i ma dołączyć lewonożny stoper, pomimo Milicia. Jak dotąd wszystko co powiedzieli po sezonie R + K +Rz jest w dobrym tempie realizowane. Jeszcze defensywny i transfer Premium... RE: Quo Vadis Lech Poznań - Kefas9494 - 19-06-2026 A myślicie, że stoper dołączy nawet jak dogadają się z Miliciem? Mam taką nadzieję, ale obawiam się, że jak dogadają się z Miliciem to odpuszczą stopera. Ciekawe swoją drogą w czym jest spór z Miliciem, że nie mogą dojść do porozumienia. Pewnie długość kontraktu. RE: Quo Vadis Lech Poznań - rojber - 19-06-2026 Kiedyś czytałem, że Milić chce kontraktu 2+1, pewnie wysokość zarobków też nie do końca jest zbieżna z tym co Rutek chciałby dać. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 19-06-2026 Jeżeli Milić podpisze to defensywny ma priorytet i wtedy stoper, który przyjdzie tak czy siak. RE: Quo Vadis Lech Poznań - secret - 19-06-2026 Ludzie................ LEWY OBROŃCA RE: Quo Vadis Lech Poznań - Mosina - 19-06-2026 no własnie. taka tylko łyżka dziegciu mała - my w zeszłym sezonie przeciekaliśmy w obronie, po części z powodu źle dobranej taktyki na niektórych przeciwników, ale też z powodu słabej jakości z tyłu. więc fajnie że inwestujemy w kozaków z przodu, ale też dobrze by było pomyśleć o podstawie, czyli obronie. Taki Wiśniewski w RTSie im zapewnił utrzymanie. Potrzebujemy u nas Szefa. Nie będzie nim Milic, może kiedyś Mońka, Joel słabo broni i Niels musi tam rotowac z Gumnym, Gurgula który sie podciągnął zmiennikiem jest Moutinho. no słabo to wygląda.... RE: Quo Vadis Lech Poznań - dst95 - 19-06-2026 Moim zdaniem nie ma opcji, że odpuszczą stopera w jakimkolwiek układzie sytuacyjnym - czy to przy pozostaniu Milicia, czy to w sytuacji, gdy odejdzie (wtedy oczywiście tym bardziej). Moim zdaniem to nasz najwyższy priorytet transferowy (oczywiście oprócz bramki - ale tu 1:1 za Mrozka) i w klubie doskonale o tym wiedzą. Jeśli Milić oczekuje kontraktu 2+1, to ja bym od razu mu podziękował - za duże ryzyko, chyba, że kontrakt będzie degresywny i z każdym rokiem będzie schodził z pensji (wątpię, że się na to zgodzi). Gdybyśmy mieli mocną defensywę w sezonie 25/26 to ligę byśmy po prostu pozamiatali, a tak było drżenie do końca, bo traciliśmy chore ilości bramek. Jestem absolutnie pewien pozyskania stopera i to dobrego. Zaufajmy im na razie w 100%, bo pokazują, że wiedzą, co robią i na razie nie ma żadnych rozczarowań. Nie przeceniajmy swojej wiedzy. To nie my jesteśmy profesjonalistami i to nie my bierzemy ciężkie siano za analizy drużyny oraz rynku. Skoro my mamy absolutną pewność co do konieczności wzmocnienia obrony, w klubie mają ją jeszcze większą i to zapewne od dawna. Nie chce mi się wierzyć, że stoją na stanowisku, że Mońka + Douglas/Milić/Skrzypczak oferują jakość, której oczekują, a więc poziom awansu do Ligi Mistrzów. Pomijam już nawet głębokość składu na tej pozycji. Trzeba z góry założyć, że nie będzie w żadnym momencie sezonu sytuacji, w której do gry będzie cała 4 (któryś będzie zawieszony za kartki, któryś kontuzjowany). Tak więc mamy de facto do dyspozycji trzech stoperów na dwa miejsca - za mało przy grze 2 razy w tygodniu i na pewno to wiedzą. Pomijam już to, że Skrzypczak nie oferuje nawet wystarczającej jakości na drużynę z aspiracjami mistrzowskimi w Ekstraklasie - ale może się jeszcze ogarnie. Gumnego nie wliczam, bo mimo, że radził sobie dobrze, to opcja rezerwowa i jako Lech Poznań nie możemy łatać składu zawodnikami grającymi na nie swoich nominalnych pozycjach. RE: Quo Vadis Lech Poznań - strzelisty jupiter - 19-06-2026 Wiadomo czy poza Alim w poniedziałek wszyscy wrócą do treningów czy mamy jakichś kontuzjowanych już na starcie przygotowań? Cudownie że nikt z naszych nie pojechał na mundial. Uważam to za duży atut. RE: Quo Vadis Lech Poznań - rojber - 19-06-2026 Kupno solidnego stopera to jest priorytet. Nawet zdrowy Milić nie osiągał jakiegoś wysokiego pułapu i robił błędy. O Skrzypie i Douglasie to już nawet nie ma co pisać. Idealnie by było pożegnać Alexa, przedłużyć kontrakt z Milicem i dokupić solidnego środkowego do wyjściowej jedenastki. Natomiast sytuacja jest taka, że pewnie na Douglasa nie ma chętnych a poza tym coś czuje, że nasi jeszcze tam liczą, że zacznie grać na poziomie zbliżonym do swojej pierwszej rundy w Lechu i, że jeszcze na nim zarobią. Najłatwiej jest po prostu nie przedłużyć kontraktu i tu padło na Milica. Wątpię by chcieli utrzymywać 6 stoperów stąd chcąc pozyskać kogoś solidnego trzeba kogoś pożegnać. RE: Quo Vadis Lech Poznań - dst95 - 19-06-2026 (19-06-2026, 11:29)rojber napisał(a): Kupno solidnego stopera to jest priorytet. Nawet zdrowy Milić nie osiągał jakiegoś wysokiego pułapu i robił błędy. O Skrzypie i Douglasie to już nawet nie ma co pisać. Idealnie by było pożegnać Alexa, przedłużyć kontrakt z Milicem i dokupić solidnego środkowego do wyjściowej jedenastki. Natomiast sytuacja jest taka, że pewnie na Douglasa nie ma chętnych a poza tym coś czuje, że nasi jeszcze tam liczą, że zacznie grać na poziomie zbliżonym do swojej pierwszej rundy w Lechu i, że jeszcze na nim zarobią. Najłatwiej jest po prostu nie przedłużyć kontraktu i tu padło na Milica. Wątpię by chcieli utrzymywać 6 stoperów stąd chcąc pozyskać kogoś solidnego trzeba kogoś pożegnać. 6 stoperów? Ja mam Mońkę, Douglasa, Milicia, Skrzypę + zakładam kogoś nowego. Wychodzi mi pięciu - kogo liczysz? Bo chyba nie Janyszkę, to jakieś grosze zapewne. Utrzymywanie 5 stoperów to oczywiście też duży wydatek, ale dla mnie jest to realne (przy 6 rzeczywiście trzeba byłoby kogoś pożegnać). |