![]() |
|
Pogłoski transferowe 2026 - Wersja do druku +- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum) +-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3) +---- Dział: Transfery Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=14) +---- Wątek: Pogłoski transferowe 2026 (/showthread.php?tid=183) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
|
RE: Pogłoski transferowe 2026 - strzelisty jupiter - 18-01-2026 Powolutku w ortografii, składni, gramatyce i polszczyźnie ogólnie mówiąc wszystko staje się dowolne. Zmiany rozpoczęto od stycznia. Ci co mają dzieci szkolne wiedzą o czym piszę. Ubolewam nad tym mocno, bo stare zasady to zasady. EOT RE: Pogłoski transferowe 2026 - Mosina - 18-01-2026 (17-01-2026, 23:23)galis napisał(a):(17-01-2026, 23:14)Mosina napisał(a):(17-01-2026, 21:14)galis napisał(a): Jak już zgrywasz Mądrale Wioskowego I tak pięknie wszystko tłumaczysz to pisz chociaż "obydwaj" ? również EOT Ale przeczytałeś to co wkleiłeś? RE: Pogłoski transferowe 2026 - Skorpion - 18-01-2026 Skończcie ten temat Panowie. Ile można. RE: Pogłoski transferowe 2026 - Mosina - 18-01-2026 Drugi ciekawszy wątek może być dopiero po sobocie za dwa tygodnie ![]() Co tu robić innego RE: Pogłoski transferowe 2026 - Skorpion - 18-01-2026 No pewnie tak. To, że nasz klub ściągnął bramkarza pewnie kogoś na 6 ściągnie i pójdzie grać w CS to akurat przykre będzie. RE: Pogłoski transferowe 2026 - galis - 18-01-2026 Rzeczywiście czas między rundami sprzyja gównoburzy ale warto wyjaśnić kwestię tych liczebników w formie męskiej- nie ma żadnych nowych wytycznych i użycie formy oboje czy obydwoje jest błędem a nie żadną nowomową. Do tego błędem niesmacznym - dlatego pisałem o Holandii czy Danii. Konsultowałem to z Polonistką bo Mosina i Strzelisty zasiali mi ziarno wątpliwości RE: Pogłoski transferowe 2026 - pacal - 18-01-2026 Błąd jak błąd, każdemu może się zdarzyć., Ale jeśli chodzi o sedno to jest tak jak pisze @galis: oboje/obydwoje można użyć wyłącznie w odniesieniu do dwóch osób różnych płci, lub do dzieci. Jeśli mowa o dwóch mężczyznach, to wyłącznie obaj/obydwaj; jeśli o dwóch kobietach - obie/obydwie. RE: Pogłoski transferowe 2026 - Róża - 18-01-2026 I na Ukrainie, old fashion. RE: Pogłoski transferowe 2026 - Mosina - 18-01-2026 No ale oboje to też nie znam. To rzeczywiście klimat holenderski. Ale mowa była o obaj i obydwaj. Dobra. Jak to mówi klasyk. EoT ? RE: Pogłoski transferowe 2026 - Kefas9494 - 18-01-2026 Chwilę byłem wyłączony, patrzę teraz że tyle wpisów to myślałem że jakiegoś kota na szóstkę wzięli, a to się okazało, że debata na temat ortografii xd |