![]() |
|
Quo Vadis Lech Poznań - Wersja do druku +- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum) +-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3) +---- Dział: Quo Vadis? (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16) +---- Wątek: Quo Vadis Lech Poznań (/showthread.php?tid=127) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
|
RE: Quo Vadis Lech Poznań - Skorpion - 10-10-2025 Obstawiam, że tego nie zrobią za to latem jak u Nas pogra to pewnie z 5 mln trzeba będzie położyć bo ze Slavii. Trochę ruch bez pomysłu. RE: Quo Vadis Lech Poznań - uncoolben - 11-10-2025 Skorpion - tyle miała wynosić klauzula wykupu ze Slavii właśnie, 5-6 mln EUR. Patrz nasze dywagacje w "Plotkach transfefowych" - decydując się na opcję wykupu a) na bank koszt wypożyczenia poszedłby w górę, b) pytanie, czy Ouma w ogóle rozważał pozostanie w Lechu i wynegocjowanie kontraktu "z góry", c) a jeżeli rozważał - to o jakim kontrakcie była mowa, bo zapewne znaczaco wyższym niż w Slavii - i czy na taki kontrakt nas stać, a precyzyjniej - czy ktoś podjąłby przed sezonem ryzyko tworzenia "komina płacoaego" dla młodego noname'a bez osiągnięć. Jestem pewien (a może nawet o tym donoszono), że i w przypadku Oumy, i w przypadku Carstensena czy Gonzalesa temat był podnoszony w negocjacjach, ale albo klub wypozyczający sięnie zgodził (Carstensen), albo ryzyko wtopy zbyt duże. Dziś wszyscy jesteśmy mądrzejsi i "trzeba było". A ruch był jak najbardziej "z pomysłem", zwłaszcza teraz widac jeg sens, w świetle tego, że Murawski wraca nie we wrześniu, a w przyszłym sezonie. Mamy solidnego defensywnego pomocnika na kluczowe dla klubu rozgrywki w pucharach jesienią. Że ogrywamy komuś zawodnika? No trudno, ale to jest moim zdaniem win-win, Lech skorzysta na tym wypożyczeniu, już korzysta, transfer Oumy już się zwraca. Poza tym - nie zapominajmy, że mamy dwóch młodych, obiecujących potensjalnych DM. Czy mając Murawskiego, Kozubala i Gisliego transfer kolejnego defensywnego pomocnika "tu i teraz" byłby wskazany przy tylu potrzebach na innych pozycjach. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Luqu - 12-10-2025 (10-10-2025, 13:38)secret napisał(a): kkslech.com przypomniało, że Ouma jest bez opcji wykupu, a Slavia Praga może już za 3 miesiące (w zimowym okienku transferowym) skrócić jego wypożyczenie Obstawiam, że nie można sobie od tak skrócić wypożyczenia. Zapewne są warunki w obie strony, inaczej takie wypożyczenia nie miałyby sensu. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 12-10-2025 Zapewne kwestia finansowa reguluje to zagadnienie. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Skorpion - 13-10-2025 Często w umowie jest po prostu zapis, że zimą piłkarz może wrócić do klubu macierzystego i tyle. Z drugiej strony śledzi ktoś poczynania Slavii byłby im potrzebny taki zawodnik? RE: Quo Vadis Lech Poznań - rojber - 13-10-2025 (12-10-2025, 21:14)Luqu napisał(a):(10-10-2025, 13:38)secret napisał(a): kkslech.com przypomniało, że Ouma jest bez opcji wykupu, a Slavia Praga może już za 3 miesiące (w zimowym okienku transferowym) skrócić jego wypożyczenie Jak najbardziej można sobie zapewnić tego typu klauzule w umowie wypożyczenia. W przypadku Oumy Slavia niby zapewniła sobie możliwość ściągnięcia zawodnika w przerwie między rundami. RE: Quo Vadis Lech Poznań - uncoolben - 13-10-2025 (12-10-2025, 21:14)Luqu napisał(a):(10-10-2025, 13:38)secret napisał(a): kkslech.com przypomniało, że Ouma jest bez opcji wykupu, a Slavia Praga może już za 3 miesiące (w zimowym okienku transferowym) skrócić jego wypożyczenie Sami w taki sposób ściągalismy piłkarzy, o ile mnie pamięć nie myli. Pewnie Slavia zastrzegła sobie to w umowie, a Lech nie oponował. Ouma to był transfer nieplanowany awaryjny, z powodu kontuzji Murasia - który przeciez miał wrócić jeszcze jesienią - i jezeli był temat skrócenia wypozyczenia, to pewnie nasi nie oponowali i przystali na klauzulę pozwlajacą Oumę śiągnąć wczeniej (bo Muras będzie już do dyspozycji). RE: Quo Vadis Lech Poznań - Luqu - 13-10-2025 Tutaj największe pytanie jak Slavia ma obstawiony defensywny środek boiska. Sama dobra forma u nas nie musi oznaczać, że będą chcieli go już u siebie, jak ma siedzieć na ławce. RE: Quo Vadis Lech Poznań - uncoolben - 13-10-2025 I tu możesz mieć rację, mają silny środek, czterech środkowych pomocników wycenanych wg TM wyżej niż Ouma, wszyscy grają regularnie, ciągle rotując RE: Quo Vadis Lech Poznań - Kefas9494 - 13-10-2025 Z innej mańki, ciekawe jak wyglądają rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktów. Kontrakty wygasają Miliciowi, Murawskiemu, Aliemu, Lismanowi i chyba Pruchniewskiemu. Pewnie młodzi dostaną prolongatę. Teoretycznie chyba każdy z nas przedłużyłby też Miliciowi, to de facto legenda klubu. Niemniej, nasi włodarze nie mają w takich kwestiach sentymentów (vide Salamon), więc ciekawy jestem jak postąpią z Miliciem. Podobnie zresztą pytanie jak z Murawskim, tutaj obstawiałbym, że się z nim pożegnamy i będą szukać na defensywnego kogoś w stylu Oumy. I chyba największa niewiadoma jak z Alim, tu obstawiałbym jeszcze jakiś czas temu, że sobie wróci do Iranu, ale z uwagi na sytuację geopolityczną, to nie jest chyba aż taki ciekawy kierunek aktualnie i możliwe, że Ali będzie wolał zostać w Europie, nawet za mniejszą gażę. Wówczas może warto jednak z niego nie rezygnować i nawet mając na uwadze jego ewentualne kontuzje zostawić go do rotacji? Bo jednak grający Ali to gość robiący różnicę (np. wygrywający nam mistrzostwo ).
|