![]() |
|
Quo Vadis Lech Poznań - Wersja do druku +- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum) +-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3) +---- Dział: Quo Vadis? (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16) +---- Wątek: Quo Vadis Lech Poznań (/showthread.php?tid=127) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
|
RE: Quo Vadis Lech Poznań - strzelisty jupiter - 17-10-2025 Mając równy, szeroki skład zawodników nie podatnych systemowo na kontuzje jak u nas (nie mówię o kontuzjach które w sporcie oczywiście się zdarzają, a o felerze piłkarzy, co powoduje częste absencje i ogranicza możliwości trenera w rotowaniu, co jest niezbędne przy dwóch frontach), nie ma za bardzo znaczenia czy grasz w Lidze Konferencji czy Mistrzów. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Antonio - 17-10-2025 No ale jednak jest różnica czy grasz 38 a nie ponad 50 meczów. Nigdy nie masz 22 identycznych piłkarzy zawsze w formie. Są wahania, kontuzje a łatwiej ją załapać gdy masz więcej meczów. Uważam, że nie można pisać tego samego dnia, że teraz ma być obrona mistrzostwa, zero wymówek, jebać puchary i szkoda, że nie ma Ligii Mistrzów. RE: Quo Vadis Lech Poznań - secret - 17-10-2025 (16-10-2025, 17:21)galis napisał(a): Niby zabawa, nie wiem na ile poważne to konto i ile będzie wart film o zwycięzcy ale przegrać z milicją zawsze jest słabo https://x.com/fiago7/status/1978828968112406636 Wygląda na dosyć poważne konto bo oddano na razie ponad 61tys głosów, a jeszcze 7h do końca głosowania. Póki co prowadzimy 51,7% - 48,3% W drugim "półfinale" warszaffka vs. Galatasaray na razie 47,6% - 52,4% (oddano prawie 70tys głosów) Oczywiście oficjalne konto Ekstraklasy na swoim profilu podbija tego posta bo myśli że pomoże cielokom. RE: Quo Vadis Lech Poznań - strzelisty jupiter - 17-10-2025 Lech zawsze ma walczyć o mistrzostwo i nie jest to czcze gadania dla gadania, tylko mamy po prostu ku temu potencjał. Nie napisałem nigdzie o 22 równych piłkarzy w sensie jakościowym, bo o to Ci zapewne chodziło pisząc o identycznych. Ale mając kadrę pozbawioną graczy ze swojej przypadłości często łapiących urazy wykluczające ich raz po raz na długi czas, nie ma stabilizacji i potem pretensje do trenera, że nie łączy skutecznie ligi z pucharami. No nie łączy, bo wyrwano mu na całą bitą rundę dwa skrzydła. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Skorpion - 17-10-2025 A to nie jest pokłosie tego o czym zawsze mówiłem, że Rutek nie ma zaplecza finansowego i dlatego teraz obgryza paznokcie, że jak nie pyknie to jest w dupie bo już nie dołoży. Dobrze ktoś tu napisał sprzedają Antka i już są na mega plusie. Z drugiej strony komu My mamy sprzedać Walemarka (z takimi kontuzjami ) i Alego bez kontraktu. Jak dla mnie typowe plucie w twarz kibicom znowu się odbyło. RE: Quo Vadis Lech Poznań - strzelisty jupiter - 17-10-2025 Jakieś ADO Den Haag przygarnie go pewnie z pocałowaniem ręki. Gholizadeh niech chociaż kontrakt zluzuje. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Mosina - 17-10-2025 to jest de facto ciągle ta sama dyskusja. a zaczyna się od ambicji, modelu biznesowego a kończy na wynikach. dopóki zarząd nie będzie miał ambicji być "najlepszym klubem w tej części Europy" to będziemy mieć wahania formy i nastrojów. i co to znaczy "zaplecze finansowe", SSA ma na siebie zarabiać. można podejmować rózne decyzje, czasami przesunąć inwestycje z projektu x na np drużynę, ale przecież nikt nie ma 100 mln gotowych do wydania. więc wracamy do modelu biznesowego, co ma budować wartość klubu, bo na pewno to nie jest obecnie jedynie wynik sportowy. i może to jest nawet ok (akademia, centrum czegoś tam, itd), tylko jak dla mnie za mało jest w tym przejrzystości i wszystkiego trzeba się domyślać i czytać między wierszami. a już wyjście do kibiców i stwarzanie atmosfery że jak nie zarobimy w LK to będzie trzeba wrócić do czasów Żurawia, jest czystą manipulacją i okazywaniem genu przegrywu. Ale mam nadzieje ze nikt sie po prostu nie zastanawia nad tym komunikatami. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Kefas9494 - 17-10-2025 (17-10-2025, 13:09)Mosina napisał(a): to jest de facto ciągle ta sama dyskusja. a zaczyna się od ambicji, modelu biznesowego a kończy na wynikach. Wracając do kwestii sportowych, ciekawie "problem" z naszym następcą Sousy opisano na kkslech.com: Pablo Rodriguez w 8 meczach zaliczył tylko 325 minut, od wrześniowego spotkania z Jagiellonią Białystok, w którym wyglądał fatalnie już nie pojawił się na boisku opuszczając ostatnie 2 mecze. Problem z Rodriguezem jest głębszy, w jego przypadku nie chodzi tylko o umiejętności czysto sportowe. Hiszpański pomocnik uważa się za jakąś gwiazdę, kogoś lepszego, kto podobno bardzo dużo umie. To zaskakujące zachowanie, ponieważ 24-letni rozgrywający występował wcześniej tylko w Racingu Santander, Brescii Calcio czy w Lecce, a więc w klubach, które w obecnych czasach na nikim w Polsce nie robią wrażenia. Oficjalnie Rodriguez nie gra, bo ma problem z fazami przejściowymi i w momentach, w których zespół nie ma piłki przy nodze. Mimo to, Hiszpan nie został jeszcze skreślony, będą mecze, w których dostanie szanse, być może w końcu zaliczy jakieś liczby, ale z przyczyn pozasportowych raczej nie należy przywiązywać do niego większej wagi. W zależności od sytuacji kadrowej na pozycji ofensywnego pomocnika mają grać Filip Jagiełło oraz przesunięty z lewej flanki na dziesiątkę Luis Palma, który bardzo szybko zaaklimatyzował się w szatni Kolejorza łapiąc wspólny język z innymi zawodnikami. Miejmy nadzieję, że się chłopak ogarnie, może umiejętności faktycznie ma, ale na razie niczego specjalnego nie pokazał i w porównaniu do wejścia do drużyny Leo, Palmy, Oumy, Moutinho czy nawet Skrzypczaka to jednak całkowity flop na ten moment. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 17-10-2025 Nie ufam temu portalowi, ponieważ odkąd przeprosili się z zarządem to piszą negatywne treści o piłkarzach albo trenerze. Centrala już to podłapała i kolportuje dalej RE: Quo Vadis Lech Poznań - uncoolben - 17-10-2025 (17-10-2025, 07:22)Lucyferek napisał(a): Też tak mi się wydaje, że to narracja i przygotowanie gruntu choćby pod zimę, żebyśmy się nie czepiali, że chcemy Mesiego i Ronaldo znowu. Kupilismy wam, poszliśmy va bank, to siedźcie cicho przynajmniej ze dwa okna, bo będziemy grać z Wartą. Tak grubo poszliśmy, że chyba nawet na podium tego okna się nie znaleźliśmy wg kwot (przynajmniej gdzieś tak mi mignęło, że "ledwie" 5te miejsce). A więcej wydały kluby z mniejszym budżetem, z mniejszym przychodem z dnia meczowego i bez hiper wypasionego centrum NASA we Wronkach. Pierdolenie takie, bieda az piszczy, ta, jasne. Ja przed sezonem wieszczyłem, że będzie to dość chude okienko - bo tak mi wyszło z jakichś tam zgrubnych kalkulacji, poprzednie okienka na s sporo kosztowały. Więc osobiście byłem zaskoczony skalą wydatków i na 99% wierzę zarządowi, że doszliśmy do finansowej ściany. |