![]() |
|
Quo Vadis Lech Poznań - Wersja do druku +- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum) +-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3) +---- Dział: Quo Vadis? (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16) +---- Wątek: Quo Vadis Lech Poznań (/showthread.php?tid=127) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
|
RE: Quo Vadis Lech Poznań - Antonio - 24-12-2025 No z czego się wzięła patrząc na tych którzy z Ekstraklasy odchodzili? RE: Quo Vadis Lech Poznań - MichalM - 24-12-2025 Niekoniecznie trzeba wydawać milionów ale trzeba mieć w zamian profesjonalistów w dziale scoutnigu. Przykład Jagielloni, oni według transferrmarkt wydają niewiele a najdroższym zawodnikiem był w ciągu 3 lat Vital za 300 tys Euro. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Skorpion - 24-12-2025 Miejmy nadzieje, że macie rację i za rok dwa spotkamy się tutaj aby się pośmiać z Widzewa i jego pseudo transferów a nie w smutnym nastroju bo mistrz będzie dla nas jak dla kogokolwiek z takiej Francji niedostępny. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 24-12-2025 Już to pisałeś przy okazji histerii przy zwalniania Nielsa w listopadzie. RE: Quo Vadis Lech Poznań - pacal - 24-12-2025 (24-12-2025, 15:01)MichalM napisał(a): Niekoniecznie trzeba wydawać milionów ale trzeba mieć w zamian profesjonalistów w dziale scoutnigu. To wszystko prawda. Natomiast dla nas (i reszty ligi) będzie kolosalnym problemem gdy pewnego pięknego dnia, obie te cechy w jakimś klubie się zbiegną (chyba że to my będziemy tym klubem ).Gdy ktoś kto ma 10x głębsze kieszenie niż Jaga, zacznie z równą skutecznością jak oni wyszukiwać niedocenianych graczy, ale nie za 300k, tylko za 3mln eur. Ludzi z mega-potencjałem, którzy po okazaniu tegoż w europejskich pucharach zaczną być z tego klubu sprzedawani za 20-30 mln. Wyobraźcie sobie klub w którym po boisku biega 11 Palmów (mniej niestałych), Gholizadehów (z lepszym zdrowiem), Ishaków (młodszych) itp. a na rezerwie siedzi kolejnych 5. Jeśli to będzie Lech to będzie to bardzo przyjemny czas dla nas. Jeśli to będzie inny klub, to my i reszta ligi będziemy w czarnej d... na wiele lat. I teraz dochodzimy do sedna niepokoju części z nas: Mając wielki budżet (np. Widzew) można stosunkowo łatwo zbudować świetny skauting, i wtórnie dobrą akademię. Mając świetny skauting (i niewielkie środki) nie da się zbudować wielkiego budżetu, a droga przez akademię to wieloletni, mozolny wysiłek, który łatwo spartolić. Narazie im nie styka know-how, ale któregoś dnia się to może zmienić. Szczególnie jeśli trafią w naprawdę ogarniętego dyrektora sportowego. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Mosina - 24-12-2025 dobrze napisane. tak naprawdę wszystkie kluby dzielą się tylko na cztery kategorie: 1. bogate i dobrze zarządzane 2. bogate i źle zarządzane 3. biedne i dobrze zarządzane 4. biedne i źle zarządzane plus pewnie jakieś hybrydy... Może to jeszcze nie ten czas, może Widzew trafi do kategorii 2. Ale tak jak piszesz, kiedyś ktoś przyjdzie i zrobi kategorię 1. Aha - i jeszcze jedno, tak na koniec kategoria 3 może ograć 2, ale długoterminowo tylko 1 wygrywają wszystko. Plus oczywiście zestaw szczęścia / pecha, bo piłka jest jednak cholernie złożona. Dlatego Jaga będąca w 3 jest stawiania za wzór, ale musimy zrozumieć że to jest wzór dla 4ek. Nikomu nie zabronimy stać się szybko 2 a potem 1. Kasa misiu... RE: Quo Vadis Lech Poznań - strzelisty jupiter - 25-12-2025 Ciekawe jaką hybrydą my jesteśmy wg tych kategorii.
RE: Quo Vadis Lech Poznań - Mosina - 25-12-2025 Czemu zakładasz pozytywną odpowiedź a nie po prostu 2 RE: Quo Vadis Lech Poznań - Róża - 25-12-2025 Klimczak obstawiłby bramkę nr 3. RE: Quo Vadis Lech Poznań - strzelisty jupiter - 25-12-2025 @Mosina Hybryda, bo nie uważam byśmy byli bogaci. Jesteśmy jak na polskie warunki ni to biedni, ni to bogaci. Oni po prostu nie chcą zaryzykować w kluczowych momentach. |