![]() |
|
Quo Vadis Lech Poznań - Wersja do druku +- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum) +-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Lech Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3) +---- Dział: Quo Vadis? (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=16) +---- Wątek: Quo Vadis Lech Poznań (/showthread.php?tid=127) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
|
RE: Quo Vadis Lech Poznań - MichalM - 01-07-2025 To była ironia z mojej strony ale też oficjalna narracja klubu. Na ten moment nie mamy kadry nawet na dwa fronty. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Icek - 01-07-2025 (01-07-2025, 12:14)Severance napisał(a):(01-07-2025, 11:13)Mosina napisał(a):(01-07-2025, 10:36)Skorpion napisał(a): A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Bo z tego co widzę to Górnik się wzmacnia, Cracovia też. Ale co się takiego wydarzyło przez ten miesiąc u nas, w Górniku i Cracovii, że mielibyśmy nie twierdzić, że jesteśmy od nich lepsi, skoro poprzedni sezon kończyliśmy odpowiednio z 23 i 19 punktami przewagi nad nimi, bo nie za bardzo rozumiem tego Twojego wykładu? Przecież piszemy o tym, czy jesteśmy faworytami w tych konkretnych meczach, a nie o tym, czy nasza obecna kadra jest ok pod kątem gry na trzech frontach w perspektywie całej rundy jesiennej, albo i dłużej. " Gdyby tak było, też byłbym zdania, że pół składu można sprzedać, i tak wciągniemy ligę nosem" Też? To kto jeszcze tak twierdzi? RE: Quo Vadis Lech Poznań - Severance - 01-07-2025 W tym rzecz, że wydarzyło się nie wiele. Ten słaby Górnik jednak 3 punkty zatrzymał dla siebie. Ba, nad Śląskiem mieliśmy 40 punktów przewagi, a jednak 3 punkty urwał. To tak w kwestii twierdzenia od kogo się jest lepszym, i ile to znaczy. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Icek - 01-07-2025 No i te zatrzymane 3 pkt przez Górnika, czy też Śląsk, miałyby świadczyć o tym, że nie jesteśmy od nich lepsi, czy też nie byliśmy lepsi w tamtym sezonie? Nie wiem czy wiesz, ale w piłce nożnej, w sporcie ogólnie, dochodzi do sytuacji, że lepszy przegrywa z gorszym.....Przegrywa się bez transferów, przegrywa się po transferach...Ot, cała tajemnica. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Severance - 01-07-2025 Jasne, tylko czy nie chodzi w sporcie o to, by minimalizować ryzyko takich wypadków przy pracy, na przykład łatając dziury o których wiadomo nie od dziś? Zakładanie, że będzie ok, bo mistrzowski skład i słabi przeciwnicy, nie brzmi jak minimalizowanie ryzyka. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Icek - 01-07-2025 Ale o jakich założeniach i kogo piszesz? Sam wkładasz innym w usta jakieś założenia i z nimi dyskutujesz. Napisałem ni mniej ni więcej, że na chwilę obecną mamy mocniejszy skład od tych obydwóch drużyn. Tylko tyle i aż tyle. Co nie oznacza, że nie możemy z nimi przegrać. To jest sport. Oczywiscie chcialbym, jak kazdy na tym forum, abysmy mieli już teraz domknięta kadrę. Jeśli Ty jednak sugerujesz, że powinniśmy podporządkować ruchy w okienku pod minimalizację ryzyka wtopy w pierwszych meczach z Górnikiem czy Cracovią, to cóż.... Z RE: Quo Vadis Lech Poznań - pacal - 01-07-2025 Obecne dziury nie są ryzykiem w skali 3-4 nadchodzących meczów, tylko w skali całej rundy/sezonu na kilku frontach, i w dalszych rundach pucharowych. W krótkiej perspektywie nie ma się o co bać. Jeśli klub załata te dziury w ciągu najbliższego powiedzmy miesiąca, to ryzyko w skali sezonu zostanie zminimalizowane. Jeśli muszę wybierać pomiędzy lepszymi zawodnikami trochę później, którzy pomogą nam w 95% meczów, albo przeciętnymi którzy będą dostępni na 100% sezonu (a takie, poza nielicznymi strzałami, są nasze realia), to ja wolę tą pierwszą opcję, bo długofalowo da nam to dużo więcej korzyści. RE: Quo Vadis Lech Poznań - Pucenty - 01-07-2025 Z gruntu się zgadzam z powyższą wypowiedzią, aczkolwiek ja bym chciał mieć ogarnięte transfery gotowe do bycia w 18tce na mecz 05.08. Z powiedzmy ewentualnym jednym mniej kluczowym brakiem, z zastrzeżeniem, że nie chciałbym, aby to była druga 9tka/LO, już bardziej drugi lewoskrzydłowy lub docelowa 10tka, jeśli Afonso jeszcze będzie dostępny. Wtedy uznam, że uczciwym będzie stwierdzenie, że powalczyliśmy o tę LM. Minimum 3-tygodniowy kredyt zaufania się jeszcze Zarządowi należy. RE: Quo Vadis Lech Poznań - koziołek - 01-07-2025 Z kolei ja bym chciał kadrę na nowy sezon kompletować już zimą ale chyba nie da się tak w naszych realiach. Zgadzam się, że nie ma co panikować ale .. za dwa tygodnie może być już różnie z tą pewnością
RE: Quo Vadis Lech Poznań - Zabal - 01-07-2025 A dlaczego zakładacie że jak się dłużej poczeka to będą lepsze transfery? Ja np nie rozumiem tych przeciągnięć. Rozumiem sprawy życiowe, sytuacje nieprzewidziane ale co okienko a tym bardziej okienka letnie to mam poczucie że ci którzy odpowiadają za transfery są ciągle zaskakiwani. Jakby nie mieli planu b lub c. Tak jakby liczono na szczęście lub jakby nie mieli kontroli nad sytuacją. Wg mnie wynika to z takiego żydowstwa. Historia pokazała że często liczyliśmy na łatwe przejście w pierwszych rundach. Paniki nie ma ale oczekiwanie że teraz coś się zmieni to jakoś można między bajki włożyć. Przecież zaraz po Miatrzostwie nasi celebryci w każdych mediach byli i chwalili się i budżetem i listą. Więc nie rozumiem obecnych opóźnień bo nikt nawet tego nie tłumaczy. |