Liczba postów: 790
Liczba wątków: 2
Dołączył: May 2025
Reputacja:
24
Środkowy obrońca, ale zdarzało mu się grać jako LO.
Co do ceny. Należy wziąć pod uwagę, że jest czerwiec, więc jak chcesz wyjąć zawodnika już teraz to płacisz tego "frycowe". I Yegbe mógłby pewnie kosztować mniej, ale w sierpniu jakby nikt na niego się nie skusił. Chcesz go teraz? To plac pełną kwotę. Tak niestety wygląda rynek. Ale z naszej perspektywy, ważne że ściągnęli na papierze solidnego grajcara już teraz niezależnie czy dali za niego X czy Y.
Liczba postów: 2,407
Liczba wątków: 5
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
21
No ale tak to musi wyglądać. Trzeba zrobić wszystko żeby NF miał kompletną kadrę na pierwszy mecz. Czekanie do sierpnia, żeby wyjąć go za drobne. To już przerabialiśmy i pewnie z 75% naszych celów transferowych wtedy było gdzie indziej bo np liga mistrzów tam była.
Liczba postów: 866
Liczba wątków: 0
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
37
3 godzin(y) temu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 3 godzin(y) temu przez Icek.)
Frycowe? Przepłacone? Że co?
Skoro po przejściu z Finlandii do Szwecji, gdzie grał w przeciętnym klubiku, jego wartość wzrosła prawie trzykrotnie w ciągu roku, to po rozegraniu całego sezonu w Ligue 1, gdzie był podstawowym zawodnikiem, jego wartość miałaby spaść?
Spójrzcie sobie, za ile to Metz sprzedaje zawodników w ostatnich latach, również po sezonach spadkowych. Za ile Wy byście chcieli kupować gości z pierwszych składów ekip lig TOP 5, z kontraktem ważnym jeszcze przez 3 lata? Co to jest 3 mln EUR w dzisiejszej piłce? Przecież to jest śmieszny pieniądz.
Pisałem, że stoper, najlepiej typu penera, to musik w tym okienku. Albo ktoś podobny do Arajuuriego. No to mamy "Czarnego Paulusa":-)
Liczba postów: 911
Liczba wątków: 28
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
31
Facet w Elfsborgu rozegrał chyba ponad 60 meczy gdzie zaliczył też parę bramek i asyst. We Francji poza krótkim okresem w środku sezonu również grał od deski do deski. Jak dla mnie cena raczej realna. Oczywiście ten dobry obraz może zamazywać ilość straconych bramek czy często słabsze noty Yegbo no ale tutaj jak cała drużyna gra totalne gówno to pewnie ciężko samemu zamurować dostęp do bramki.
Liczba postów: 866
Liczba wątków: 0
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
37
Jeszcze odnośnie wspomnianych skojarzeń z transferem Blazicia. Pamiętam, że po tym transferze bodajże Smokowski albo Marciniak wypowiadali się, że nie rozumieją tego transferu, bo Miha był mocno zaangażowany w to, ile Angers traciło bramek.
Osobiście mam nadzieję, że Yegbe będzie po prostu lepszym zawodnikiem, bo Miha absolutnie mnie nie przekonywał.
Liczba postów: 911
Liczba wątków: 28
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
31
Teraz tak sobie patrzę na Transfermarkt to transfer i ścieżka Blazica i Yegbo są bardzo podobne. Jeden i drugi zaliczył dobre występy i duży skok wartości przed trasferem do Francji. Jeden i drugi rozegrali sezon w fatalnym klubie i zostali wykupieni przez Lecha. Jedynie wysokość kwoty odstępnego jest prawie dwukrotnie wyższa w przypadku Yegbo. No zobaczymy, co może napawać optymizmem to to, że mimo dużych gabarytów wydaje się całkiem zwrotny, podać też potrafi.
Liczba postów: 1,561
Liczba wątków: 14
Dołączył: Dec 2024
Reputacja:
63
Inflacja tej. To było jednak trzy lata temu.
Liczba postów: 911
Liczba wątków: 28
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
31
No też racja, trochę lat minęło.