28-05-2026, 12:07
(27-05-2026, 13:54)Kefas9494 napisał(a): Za nami kolejny udany sezon, kolejne mistrzostwo, można więc podsumować transfery, które przyczyniły się do tak udanego sezonu. Poniżej moje podsumowanie wraz z ocenami w skali szkolnej. Co ważne, oceniam zawodników mając na względzie jakie były wobec nich oczekiwania przed transferem.
P. Andreev - transfer zimowy. Po. Tym oknie sporo forumowiczów narzekało, że czemu bramkarz jak jest grający wszystko Mrozek, potrzeba na gwałt defensywnego pomocnika, bo Ouma nie do odbudowania. Co się okazało? Że to Niels i Tomek Rząsa mieli rację. Na szczęście wyszło na ich.
Kolega Kefas9494 zaczął tu ciekawy wątek oceny transferów. Patrzysz przez pryzmat niewątpliwego sukcesu, jakim była obrona Mistrzostwa Polski. Tzn masz poniekąd rację, ale dla mnie to jest zbytnie uproszczenie, w sumie podobnie jak określanie odbudowaniem Oumy dobry mecz przeciwko Legii, która w zasadzie nie mogła tworzyć na tego zawodnika żadnego zagrożenia, ale zostawmy to.
Czy wyszło "na ich"? No nie końca, patrząc indywidualnie na pozycje, o które ja też apelowałem. Wszystko wskazuje na to, że pozycja DP będzie wzmocniona, bo wszyscy widzą taką konieczność. Ouma jest do odstrzału i jeden mecz (no może fragmenty kilku innych) tego nie zmienia. Andreev zagrał jeden mecz i złapały go skurcze - już jest spakowany i czeka na info, gdzie teraz Feyenoord go wypożyczy.
Co do reszty ocen się zgadzam, mimo że nie patrzę na te transfery tylko przez pryzmat MP. Może trochę niżej dałbym Rodrigueza, bo brak mu jednak liczb. Bronić go może fakt, że trochę szukano mu pozycji. Okazuje się, że 10 nie jest, ale niżej znów też zbyt często się odpala i łapie kartki. Będzie z niego pożytek, jest potencjał, ale ten sezon nie był bardzo dobry w jego wykonaniu
Co do Ismaheela, należy zaznaczyć, że ma niskie notowania sztabu, bo nie do końca wypełnia założenia taktyczne. Myślę, ze nie ma u nas przyszłości.
