01-06-2026, 13:04
(01-06-2026, 10:57)uncoolben napisał(a): Skorpion - nie zrobią tego ("położą 4,5 i heja"), bo spaliliby swą pozycję negocjacyjną na lata, w przyszłych procesach negocjacyjnych. Ja bardziej wierzę w to, że te 4,5 MEUR odstępnego zostało przez Celtic określone celowo "z górką", bo wiedzieli, jak np. nasi negocjowali Walemarka w analogicznej sytuacji. Poza tym - jestem pewen, że gdyby to zrobili, to nie będzie mowy o "4-5 transferach", tylko 1-2, a to był strzał w stopę.Niczego by nie spalili, bo to nie są jawne informacje i nigdy nie będą, to co się pojawia w transfermarkt to tylko wartości plotkarskie. Coś będzie można wywnioskować ze sprawozdań finansowych, choć wydatki transferowe są tam różnie pokazywane. Były takie, które były księgowane na raz, były takie gdzie raty były księgowane w różnych okresach rozliczeniowych.
Celtic ma czas. Zakładając, że nasza oficjalna strona podaje prawdziwe informacje, kontrakt Luisa (a zatem i klauzula wykupu) obowiązuje do 30.06. W międzyczasie do Celticu mogą wpływać inne oferty, więc Szkoci sobie będą je analizować na spokojnie i zdecydują, czy oferta Lecha, niższa niż umowny wykup, jest dla nich akceptowalna lub nie. Im bliżej 30.06, tym gorzej dla Klimczaka.
Sprawa Walemarka była zupełnie inna, bo Feyenoord potrzebował szybko go sprzedać "gotówkowo", do tego nie mieli na niego zupełnie ofert, bo przecież to było w czasie, kiedy był kontuzjowany.
