Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 1.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: Pogłoski transferowe 2026
Tryb drzewa
jeśli weźmiemy, zaczniemy brać co sezon 1-2 wyróżniających się piłkarzy z ligi, to spełni się moje marzenie nr 3.

nie każdy magik z tego lepszego świata się wpasuje w naszą dziwnie wymagającą ligę, dlatego potrzebujemy i takich, i dobrych ogranych ligowców.
 
Odpowiedz
Znając mentalność naszych ligowych średniaków to prędzej go Korona puści do jakiegoś słabeusza np z Włoch za 1 mln euro niż do Lecha za 1.5
 
Odpowiedz
Byle nie brać wypalonych gwiazdeczek - czy to polskich, czy zagranicznych. Tylko głodne koty, syte już były. Żadnych Linettych. Po piłkarskie wraki niechaj schyla się Zgierz.
 
Odpowiedz
Mi chodzi o to, że ktoś kto wyróżnia się w Koronie nie musi się wyróżniać u Nas. Jednak Korona to zupełnie inny klub. Uważam, że stać nas na lepszych.
 
Odpowiedz
Na lepszych czyli na kogo? Z lepszych lig realnie stać nas na nic nie mówiące nam nazwiska, jakieś odpady z tych klubów. I niby skąd ta gwarancja, że się w Polsce taki grajek sprawdzi? Był wrzucony niedawno temat Ismy Ruiza z Cordoby (swoją drogą na papierze ciekawy temat). Typ grający w LaLiga2, finalnie z naszego punktu widzenia to kompletny random, ZERO gwarancji, że się sprawdzi w lidze, nie mówiąc już o Lechu. W czym on lepszy jest od Svetlina, ogranego w Europie, w Ekstraklasie, z bliższego kręgu kulturowego i na dodatek młodszego?
 
Odpowiedz
Tak jak mówię Korona nie jest żadnym wyznacznikiem. Jak by przyszedł na wypożyczenie z opcją to luzik.
 
Odpowiedz
Mi podoba się kierunek w postaci, np. pozyskania tego Rumuna Kevina Ciubotaru z FC Hermannstadt.

To jest właśnie model, który mając dobry skauting, duży dział naukowy, itd. powinien nas interesować. Czyli wyciąganie takich nieoczywistych zawodników, którzy mogą stanowić wartosc dodaną w innym środowisku.

Svetlin czy ten Ruiz to już bardziej oczywiste kierunki i to taki pewnie nas sufit jeśli chodzi o definitywny transfer. Oczywiście zakładając, że na ten moment nie będziemy robić kilku transferów za 4 bańki na okno.

Czy Svetlin czy Ruiz to wydatek na poziomie 2 baniek tak realnie. A już widać teraz, że pismaki wypisują ile to nie mamy kasy i jak tak dużo będziemy wydawać, to każdy z klubów, szczególnie polskich, będzie windował nam ceny. I może być trochę tak jak pisze Jerry, że teraz Koroniarze postawią się okoniem, a pod koniec sierpnia opierdolą go jakimś Turkom za bańkę euro płatna w dziesięciu ratach.
 
Odpowiedz
(05-06-2026, 10:37)Skorpion napisał(a): Tak jak mówię Korona nie jest żadnym wyznacznikiem. Jak by przyszedł na wypożyczenie z opcją to luzik.

To jaki klub nim jest? Hacken? Omonia? Spezia? Ławka w Celticu? Czy może jakiś klub-przeciętniak z Belgii? Bo jak sam wcześniej wspomniałeś, z Bayernu czy Realu nikogo nie weźmiemy. A ten Ciubotaru, co też się wydaje dość ciekawym zawodnikiem jest ze spadkowicza z ligi rumuńskiej. Korona i Celje to kluby, które nie za bardzo powinny mieć jakiekolwiek kompleksy przy tych wcześniej wymienionych (poza Celtikiem).

Wg mnie prawie każdy wyróżniający się piłkarz z ligi jest warty transferu, bo Ekstraklasa jest wymagająca i nie da się tu być dobrym mając mental hobby-plejera czy umiejętności na poziomie paździerz. A z drugiej strony, biorąc ławkowicza z lepszej ligi nie masz żadnej pewności co do tego, czy się dany piłkarz sprawdzi, jakie ma nastawienie i czy przystaje ono do Lecha. Powtórzę raz jeszcze, Svetlin jest mistrzem swojego kraju, zdobył puchar, grał w ćwierćfinale LKE. Wiadomo o nim całkiem sporo, znacznie więcej niż w kontekście Ruiza czy Ciubotaru. A samych Palmiorzy nie da się ściągnąć, Lech musi także minimalizować ryzyko. Jestem pewien, że Svetlin Lecha potraktuje jako ogromną szansę, mówią że chce bardzo do nas przyjść. Ja to szanuję, że nie jesteśmy piątym wyborem, bo to też od razu może mówić nam o tym, czego od gościa można się spodziewać po przyjściu do nas - skoro w Koronie zapierdalał, to tym bardziej zapierdalać będzie u nas, jak go trener Niels wrzuci na bęben.

Co do samej Korony i transferu - jasne, że chcą zarobić za zawodnika, na którego wydali 800K EUR i jest ich najlepszym graczem, całkowicie to rozumiem. Ale rządzi tam teraz łebski typ i jak Lech da te ca 2M, to go puszczą, dla nich to spora przebitka i spora kasa, pewnie ze 20-25% ich budżetu. Nie sądzę, że będą specjalnie Lechowi i Svetlinowi robili pod górkę, będą oczekiwać uczciwej oferty i ja to rozumiem. Niby dlaczego mają go nam oddać za frytki? Już jeden taki był, co chciał żeby do Warszawy cała Polska wysyłała piłkarzy na procent od następnego transferu.
 
Odpowiedz
To też ważne taka Korona zawoła z 2 mln euro za niego.
 
Odpowiedz
Korona nie jest żadnym rywalem Lecha do miejsca w tabeli więc jeśli oferta od Nas będzie najlepsza i zawodnik będzie tu chciał nie widzę raczej powodu by go nie puścili do Nas.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: forem1922, Gruszowy, MichalM, Walas91, 31 gości