(04-06-2026, 21:25)Skorpion napisał(a): Ale przez rok był wypożyczony. Jakby był tragiczny to za miesiąc nikt by o nim nie pamiętał. Sprawdził się na wypożyczeniu to został kupiony. A tutaj kupimy zawodnika Korony który jak nie wypali to będzie sobie siedział na wakacjach w Lechu.
Przecież oglądając Ekstraklasę łatwo można stwierdzić, że Svetlin jest najlepszym zawodnikiem Korony. Tak, jak był najlepszym, czy jednym z najlepszych, gdy był w Celje. Chciał go wtedy Raków, jakimś cudem trafił jednak do Korony i jest tam absolutnie najważniejszym piłkarzem, sami Koroniarze tak mówią.
Ile razy czytałem tutaj o tym, że mamy brać najlepszych piłkarzy ligi. Jak chcemy tak zrobić, to typowo już jest kręcenie nosem, bo przecież trzeba ciągle stać w opozycji. Nie potrafię tego zrozumieć. Na potrzeby chwili weszła nowa fiksacja, kupiliśmy Palmiorza z Celticu, to teraz trzeba dorabiać historię, dlaczego to top zawodnik z naszej ligi jest za słaby, bo nie da rady z presją, będzie na wakacjach, jeśli nie wypali (jak każdy, który nie wypali). I tak w koło Macieju, permanentne niezadowolenie, na różne sprawy, w zależności od sytuacji. Teraz od Svetlina jest lepszy teoretycznie każdy piłkarz, który ma do nas przyjść z LALiga2 czy innej 2. Bundesligi. Sory, ale ekstremalnie mnie to wkurza, jak czytam takie rzeczy, to wieczne krytkanctwo jest bardzo męczące.
Co do Svetlina jeszcze - w drewnianej Koronie zrobił statystycznie wyraźnie lepsze liczby na swojej pozycji od Antka. W Celje grającym tak jak my w LKE w fazach pucharowych był ich głównym grajkiem, błyszącym w ofensywie mimo gry jako ŚP. I oczywiście, może nie wypalić (jak każdy transfer), ale kierunek jest odpowiedni i jeśli ściągną tego Svetlina, to będę bił brawo, zdecydowanie. Dorobić negatywną narrację do wszystkiego jest najłatwiej, najłatwiej też gada się "a nie mówiłem!", trudniej jest natomiast podjąć właściwą decyzję. Więc doceniać trzeba, że klub stara się tak zrobić, patrząc na jakieś obiektywne parametry. Lech potrzebuje szóstki do gry. Przecinaka mamy - Murawski spełnia taką rolę idealnie, w meczach, gdy będzie potrzeba takiego zawodnika, będzie grał on. Natomiast patrząc na miniony sezon dochodzę do wniosku, że "kozubalopodobny" baller na szóstce w Lechu jest oczywistym warunkiem progresu drużyny. I Svetlin ma na papierze wszystko, by taką rolę pełnić. Wielu z nas chciałoby Hellebranda z Górnika, tymczasem Słoweniec jest piłkarzem na mniej więcej tym samym poziomie, tylko mniej rozpoznawalnym dla przeciętnego kibica, bo gra w Koronie. Za to młodszym i tańszym. Bardzo trzymam kciuki za ten transfer.
I przypomnę na koniec jeszcze, kogo to Celje odpaliło z LKE ze Svetlinem na kierownicy (będąc drużyną o wiele słabszą kadrowo od Lecha Poznań): APOEL i Lugano (czyli poziom teoretycznych naszych przeciwników z eliminacji LM), a dwumecz z Fiorentiną przegrali wynikami 2:2 i 1:2, czyli zaprezentowali się lepiej niż my właściwie, bo nie przegrali awansu w pierwszym meczu.