Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2026
Tryb drzewa
#11
Mamy osobny temat do typerki więc zrobiłem tutaj porządekWink
 
Odpowiedz
#12
Nadszedł dzień dzisiejszy jak to mówi klasyk.

Już o 21:00 naszego czasu na legendarnym Estadio Azteca odbędzie się mecz otwarcia XXIII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2026 podczas którego zmierzą się reprezentacje Meksyku oraz Republiki Południowej Afryki.

31 maja 1970 r. na tym stadionie odbył się mecz otwarcia IX Mistrzostw Świata, gdzie Meksyk zremisował z ZSRR 0-0. Na kolejnym Mundialu w Meksyku w 1986 roku w meczu otwarcia również na Estadio Azteca zmierzyły Włochy i Bułgaria remisując 1-1.

Czy będzie do trzech razy sztuka i tym razem mecz otwarcia w Tlalpan w Mexico City zakończy się zwycięstwem którejś ze stron?

Połączeń z historią można znaleźć mnóstwo, wystarczy jeszcze wspomnieć, że dokładnie 16 lat temu taka sama konfiguracja rywali rozpoczęła Mundial w 2010 roku w RPA. Wówczas starcie zakończyło się remisem 1-1, a pamiętnego gola zdobył dżentelmen o pięknie brzmiącym nazwisku Tshabalala.

Zaczyna się!
 
Odpowiedz
#13
Jeśli chodzi o nowości:

- 6 zmiana w dogrywce
- zakaz zasłaniania ust podczas rozmowy - może być karane czerwoną kartkę
- opuszczenie boiska w ramach protestu przeciwko decyzji sędziego - czerwona kartka + możliwy walkower
- 5 sek limit na wyrzut z autu - przekroczenie czasu = piłka dla rywala
- 5 sek limit na wznowienie od bramki - przekroczenie czasu = rzut rożny dla rywala
- 10 sek na opuszczenie boiska podczas zmiany - przekroczenie czasu = 1min oczekiwania na wejście na boiska zmiennika
- w przypadku interwencji medycznej zawodnik musi zejść z boiska na 1 minutę - za wyjątkiem urazów głowy, rzutów karnych i zderzeń z bramkarzem
- koniec z uzyskiwaniem instrukcji od sztabu podczas interwencji medycznej u danego piłkarza - zawodnicy mają przebywać na boisku w wyznaczonym miejscu przez sędziego
- VAR - weryfikacja 2 żółtej kartki, rzuty rożne, analiza ofensywnego faulu przed wykonaniem stałego fragmentu gry, jeśli miał on wpływ na późniejszą sytuację bramkową.

To chyba wszystkie nowinki.
 
Odpowiedz
#14
pewnie jak to bywa przejdzie to w następnym sezonie do lig różnych, Papszun się załamie tym przedostatnim Wink
 
Odpowiedz
#15
(11-06-2026, 11:55)rojber napisał(a): Jeśli chodzi o nowości:

- 6 zmiana w dogrywce
- zakaz zasłaniania ust podczas rozmowy - może być karane czerwoną kartkę
- opuszczenie boiska w ramach protestu przeciwko decyzji sędziego - czerwona kartka + możliwy walkower
- 5 sek limit na wyrzut z autu - przekroczenie czasu = piłka dla rywala
- 5 sek limit na wznowienie od bramki - przekroczenie czasu = rzut rożny dla rywala
- 10 sek na opuszczenie boiska podczas zmiany - przekroczenie czasu = 1min oczekiwania na wejście na boiska zmiennika
- w przypadku interwencji medycznej zawodnik musi zejść z boiska na 1 minutę - za wyjątkiem urazów głowy, rzutów karnych i zderzeń z bramkarzem
- koniec z uzyskiwaniem instrukcji od sztabu podczas interwencji medycznej u danego piłkarza - zawodnicy mają przebywać na boisku w wyznaczonym miejscu przez sędziego
- VAR - weryfikacja 2 żółtej kartki, rzuty rożne, analiza ofensywnego faulu przed wykonaniem stałego fragmentu gry, jeśli miał on wpływ na późniejszą sytuację bramkową.

To chyba wszystkie nowinki.

Bardzo dobre zmiany, super.
 
Odpowiedz
#16
te "10 sek na opuszczenie boiska podczas zmiany - przekroczenie czasu = 1min oczekiwania na wejście na boiska zmiennika" powinni jeszcze dodać "każde następne 10 sek - następna minuta" bo tak koleś po 10 sek może mieć wywalone, dziękować sędziemu, przybijać piątki i schodzić minutę
 
Odpowiedz
#17
Sirius podczas wyjścia piłkarzy - jak za czasów oglądania Chicago Bulls po nocach kiedyś.
Nice Wink
jednak żal jeszcze większy że nas tam nie ma - Czesław wróc!

hehe, w RPA mają swojego Bednarka Wink
 
Odpowiedz
#18
Na kaście stoi u nich Fiabema. Jako napastnik wali po trybuach, jako bramkarz puszcza między girami. Smile
 
Odpowiedz
#19
Sędzia bezkarny. Najczęściej przy mega wałku drużyna schodzi z boiska. Teraz będzie to zakazane. Robi się coraz bardziej aptekarsko a coraz mniej piłkarsko.
 
Odpowiedz
#20
Jak się patrzyło na to RPA co wyprawiało... to czasem tak bardzo naszą reprezentację przypominało
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości