Liczba postów: 392
Liczba wątków: 0
Dołączył: May 2025
Reputacja:
14
Na meczykach przedstawili porównanie skilli Milica i Yegbe na podstawie statystyk wyciągniętych z Wyscout i generalnie Milic w większości (gra do przodu, defensywa, itd) jest lepszy a w niektórych (pojedynki/wygrane w powietrzu, asysty 2-3 stopnia) dużo lepszy.
Oczywiście porównuje się statystyki piłkarza mistrza kraju grającego z klubami z Ekstraklasy i obrońcę spadkowicza grającego z klubami Ligue 1
Liczba postów: 136
Liczba wątków: 0
Dołączył: Feb 2025
Reputacja:
1
Od kilku dni natrafiam na informacje, że Dobrzycki robi podchody pod Klimczaka. Że niby został teraz tymczasowym prezesem, ale chętnie widziałby docelowo Klimczaka w Łodzi. Klimczak pewnie kasę by miał większą, ale co poza tym? Budowanie wszystkiego od nowa? Pewnych rzeczy też nie przeskoczy chociażby takich jak ich 15 tysięczny stadion.
Liczba postów: 870
Liczba wątków: 0
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
37
Myślę, że kluczem tutaj jest to, że jest szybki i został uznany za odpowiedniego do wysokiego grania. Antonio akurat w tym względzie ma poważne braki. Gdzieś dzisiaj czytałem, że on ogólnie jest lepszy do grania do przodu, a minusami są przytrafiające mu się błędy w kryciu, albo straty.
Ani w Elfsborgu, ani tym bardziej w Metz, nie grał tak, jak będzie miał grać u nas, więc te statystyki ciężko uznać za miarodajne.
Liczba postów: 306
Liczba wątków: 0
Dołączył: Oct 2025
Reputacja:
8
Masz rację, dlatego piszę, że na ekstraklasę się powinien nadać. Natomiast na poważniejszego rywala, gdzie mamy ponoć w końcu grać pragmatycznie - tu już mam wątpliwości. Mieliśmy skorygować błąd najważniejszy zeszłego sezonu - liczbę straconych bramek. Stoper, który szybko wychodzi wysoko i do przodu to nie jest rozwiazanie, jeśli ma problemy z kryciem lub stratami w polu karnym.
Więc pytanie, jak będzie miał grać u nas - dominujemy wszystkich w lidze, czy unikamy błędów z Genk czy Crveną i nie lecimy na hurra do przodu?
Tak czy inaczej - potrzebny ruch i trzymam kciuki.
Liczba postów: 1,042
Liczba wątków: 0
Dołączył: May 2025
Reputacja:
25
Liczbę straconych bramek będziemy korygować jak Lis będzie lepszy niż Mrozek i przyjdzie defensywny na bardziej niż przyzwoitym poziomie. Oczywiście nowy stoper też pasuje do tej wyliczanki.
Liczba postów: 870
Liczba wątków: 0
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
37
1 godzinę temu
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 1 godzinę temu przez Icek.)
Na weszło pojawił się fajny artykuł opisujący BlackPaulusa. Ponoć kontrkandydatem miał być Abdullah Iqbal z Mjallby, który był tańszy, młodszy i pod pewnymi względami lepszy statystycznie. Przywołano też temat Pellmarda, którym mieliśmy się interesować w przeszłości, gdzie bardzo ważnym aspektem była jego szybkość. Nasz nowy nabytek przebija go jednak, będąc w ścisłej czołówce Ligue 1 pod tym względem. Bardzo istotne były też osobiste wizyty skautów na jego meczach, które sprawiły, że przekonano się do niego, a nie do Pakistańczyka z Mjallby.