Forum WL
Ekstraklasa - Wersja do druku

+- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum)
+-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Sport (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Ekstraklasa (/showthread.php?tid=9)



RE: Ekstraklasa - MichalM - 13-05-2026

(13-05-2026, 20:08)Róża napisał(a):
(13-05-2026, 20:00)pacal napisał(a): Jeśli dobrze liczę właśnie zapewniliśmy sobie eliminacje LM - mamy już min. 2 miejsce.

Górnik nie może już nas wyprzedzić jeśli się z nami zrówna punktami, w żadnej konfiguracji (ani Lech i Górnik po 56, ani Lech, Górnik, Jaga, ani Lech, Górnik, Raków, ani Lech, Górnik, Jaga, Raków po 56 pkt).

A z drugiej strony nie mogą nas jednocześnie wyprzedzić Jaga i Raków, tylko jeden naraz z tych 2 zespołów.

A co z małą tabelą przy 4 zespołach z 56 pkt bo ja już nic nie rozumie.

Tylko Jaga może nas wyprzedzić jeśli będzie miała lepszą różnice między strzelonymi a straconymi bramkami. 
Oba nasze mecze zakończyły się remisami.
Reszta na naszą korzyść


RE: Ekstraklasa - galis - 13-05-2026

przy jednakowej różnicy bramek również nas wyprzedza


RE: Ekstraklasa - Mosina - 13-05-2026

co Wy macie z tą małą tebelą, ostatnio ktoś wrzucał co się liczy po kolei. Bilans pkt meczów bezpośrednich, potem chyba bilans bramek total, nie pamiętam co jest później Wink


RE: Ekstraklasa - MichalM - 13-05-2026

(13-05-2026, 20:11)galis napisał(a): przy jednakowej różnicy bramek również nas wyprzedza

Nie, bo kolejną pozycja jest większa liczbą strzelonych bramek. Tu mamy +6

Antonio wrzucił rozpiskę parę stron temu.


RE: Ekstraklasa - Kefas9494 - 13-05-2026

W każdym razie, oby teraz remisik i już naprawdę kataklizm musiałby się stać, żeby nam to zabrali. Ale niezależnie od wszystkiego, dwa mecze do końca trzeba wygrać do jaja, żeby budować Mrozkowi czyste konta i uciułać chociaż te dwie bańki, żeby było z czego dołożyć chytrusom z Glasgow.


RE: Ekstraklasa - marekst - 13-05-2026

(13-05-2026, 20:12)Mosina napisał(a):  Bilans pkt meczów bezpośrednich, potem chyba bilans bramek total, nie pamiętam co jest później Wink

Czyli już obliczyłeś i wiesz? 
Wink


RE: Ekstraklasa - SpokoLoko - 13-05-2026

Najpierw, mecze bezpośrednie (mamy lepszy bilans z Górnikiem, Rakowem. Z Jagą taki sam - dwa remisy). Później w przypadku remisu bilans bramek w tych meczach (skoro z Jagą jest równo w meczach bezpośrednich to i w bramkach ciągle remis), następnie bilans bramek w ogóle, i tu mamy na razie dopiero przewagę nad Jagą - na obecną chwilę my mamy +15, Jaga +12. Kiedy i tu jest remis następnie liczy się liczba wygranych meczów w sezonie - my mamy w tym momencie 15, Jaga 13. Gdy nadal jest remis patrzymy na liczbę zwycięstw na wyjeździe w całym cyklu rozgrywek. Po tym patrzymy na mniejszą liczbę punktów za kartki (czerwona kartka = 3 punkty, żółta kartka = 1 punkt, wykluczenie na skutek dwóch żółtych kartek = 3 punkty, uwzględniające 1 punkt za pierwszą żółtą kartkę). Gdy ciągle jest remis liczy się wyższe miejsce w klasyfikacji Fair Play. Na końcu jest losowanie.
Sezon jest pojebany, ale chyba nie aż tak, żeby o MP decydowało losowanie Wink


RE: Ekstraklasa - strzelisty jupiter - 13-05-2026

Nikt nie dojedzie do tylu punktów ile mamy obecnie. Jest po sezonie.


RE: Ekstraklasa - galis - 13-05-2026

oki, dopiero później liczba strzelonych bramek na wyjeżdzie którą mają lepszą. 
Mosina ma rację, publicystyczna teza. W Radomiu zdobywamy Majstra i po temacie wszelkich rozważań


RE: Ekstraklasa - pacal - 13-05-2026

W przypadku więcej niż 2 drużyn, w każdej małej tabelce jesteśmy na 1 miejscu. Z kimkolwiek z trójki Górnik, Jaga, Rakow. Zarówno dla 3 jak i dla wszystkich 4 zespołów.