![]() |
|
Ekstraklasa - Wersja do druku +- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum) +-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1) +--- Dział: Sport (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5) +--- Wątek: Ekstraklasa (/showthread.php?tid=9) Strony:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
233
234
235
236
237
238
239
240
241
242
243
244
245
246
247
248
249
250
251
252
253
254
255
256
257
258
|
RE: Ekstraklasa - Mosina - 15-05-2026 do czego K potrzebuje K? mogą być dwa powody, bo na pewno nie ucięcie lokalnej konkurencji. bo ta jest iluzoryczna. 1. pozyskanie dodatkowego kapitału - zawsze coś 2. nie wiem jakim gościem jest Kwiecień, ale może przecież za coś odpowiadać w klubie, sam Harry wszystkiego przecież nie ogarnia. Wiadomo że jak stajesz się udziałowcem to chcesz mieć wpływ - i może to być bardzo pozytywne RE: Ekstraklasa - Sultan - 15-05-2026 Przede wszystkim Wisła Królewskiego wcale nie stoi zbyt dobrze płynnościowo - ciągną się za nimi stare długi. Dodatkowo, obecny skład jest za słaby na ekstraklasę, zapewne w pierwszym sezonie by się utrzymał, ale wtedy nawet obecni piłkarze już zaczynają chcieć więcej zarabiać. Długofalowo Królewski wie, że jest za cienki finansowo i potrzebuje inwestora. Teraz będą pewno przepychanki, bo Kwiecień chce więcej władzy, ale zakładam że się dogadają. RE: Ekstraklasa - Kefas9494 - 15-05-2026 A tak z ciekawości jak się ma majątek Kwietnia do przykładowo majątku rodziny Rutkowskich? RE: Ekstraklasa - rojber - 15-05-2026 Mówi się o 500 mln zł. Jeśli chodzi o Rutkowskich to szacuje się, że przekracza 2 mld zł. RE: Ekstraklasa - pacal - 15-05-2026 No tak, ale przecież gość nie sprzeda swojej sieci aptek (która jest głównym składnikiem tych 500mln), żeby włożyć to w Wisłę. Bądżmy poważni. Środków które mógłby realnie włożyć w Wisłę (nie na zasadzie jakiejś pożyczki) jest dużo, dużo mniej. Podobnie zresztą Rutkowscy - włożyli w klub kilkadziesiąt milionów na początku, potem (chyba?) raz dokapitalizowali mniejszą kwotą, a poza tym klub musi sam na siebie zarabiać. Przypływ środków w takim momencie na pewno im się przyda, i na pewno taka inwestycja krótkoterminowo pomoże w łatwiejszym osadzeniu się w Ekstraklasie, ale nie wierzę że to będzie ich zbawiciel finansowy a la Cupiał z końca lat 90-tych. I tak jak pisałem wcześniej, pytanie czy ten jednorazowy przypływ będzie wart permanentnego podzielenia się wpływem na klub. Jeśli Kwiecień okaże się nowym Wojciechowskim (co patrząc na historię jego poczynań w Wieczystej nie jest niemożliwe), to związek z nim może być dla Wisły strzałem w stopę, bez względu na krótkotrwałe korzyści. RE: Ekstraklasa - Pekol - 15-05-2026 Pucharowicze przez ligę w ostatnich 4 sezonach + prawdopodobni z obecnego. Lech 4x Rakow 4x Jaga 3x Pogoń 2x Legia 2x (dodatkowo PP 2025) Lechia 1x Śląsk 1x Górnik 1x GKS 1x MP Lech 2(3?) Jaga 1 Raków 1 No od sezonu w którym Wisła spadła ta czołówka jednak troszkę odjechała, bo jeśli ktoś gra 3/4x w pucharach to już nie losowość. A ta jedna losowa ekipa będzie, ale dlaczego miałaby to być Wisła? O MP nie wspominając bo od 2012r. MP była tylko Legia, Lech, Piast, Rakow, Jaga. Trochę mało jak na losową ligę. RE: Ekstraklasa - koziołek - 15-05-2026 Ktoś wyżej pisał, że zaczną sprzedawać wychowanków. Najpierw muszą zbudować odpowiednią infrastrukturę bo to co mają to raczej poziom Lecha sprzed wielu lat także nie oczekiwałbym na tym polu dużych wpływów. Do tego chyba nie mają z czego zainwestować. RE: Ekstraklasa - secret - 15-05-2026 Legia tak samo zapędza się w kozi róg. Podpisują zawodników bez potencjału sprzedaży zamiast wprowadzać młodych. Szurali po dnie i nadal będą średniakiem w przyszłym sezonie z Kunem Augustyniakiem Kapustką Arsenicem RE: Ekstraklasa - Kefas9494 - 15-05-2026 (15-05-2026, 15:10)secret napisał(a): Legia tak samo zapędza się w kozi róg. Podpisują zawodników bez potencjału sprzedaży zamiast wprowadzać młodych. Szurali po dnie i nadal będą średniakiem w przyszłym sezonie z Kunem Augustyniakiem Kapustką Arsenicem Tak bardzo mi ich szkoda.
RE: Ekstraklasa - Sultan - 15-05-2026 To Zagłębie miałoby zabrać punkty w Białymstoku? Posiadanie poniżej 30 proc z Pogonią u siebie. Oni nie chcą grać w pucharach. Liczmy na siebie. |