Forum WL
Ekstraklasa - Wersja do druku

+- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum)
+-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Sport (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Ekstraklasa (/showthread.php?tid=9)



RE: Ekstraklasa - galis - 15-05-2026

Jak bez znaczenia? Wygrywając dziś Gieksa byłaby na musiku a Zagłębie dalej w grze o puchary. Finalnie Jaga miałaby dwa mecze z drużynami walczącymi o puchary a tak ma plażę.


RE: Ekstraklasa - Mosina - 15-05-2026

No i pięknie. Widzew przegrywa z Koroną. W niedzielę Lechia wygrywa z Legią, a za tydzień Widzew - Myśliwiec Wink


RE: Ekstraklasa - Antonio - 15-05-2026

Jak Piast będzie bezpieczny to przegra z Widzewem. Taka to drużyna jest.


RE: Ekstraklasa - galis - 15-05-2026

Grają teraz  z Rakowem więc raczej w ostatniej kolejce będą mieć swój mały finał


RE: Ekstraklasa - Mosina - 15-05-2026

(15-05-2026, 22:14)galis napisał(a): Jak bez znaczenia? Wygrywając dziś Gieksa byłaby na musiku a Zagłębie dalej w grze o puchary. Finalnie Jaga miałaby dwa mecze z drużynami walczącymi o puchary a tak ma plażę.

A co to by zmieniło dla Gksu? I tak by byli tam gdzie są czyli na ostatnim pucharowym. I gdzie jest ta plaża? Zresztą w obu meczach?


RE: Ekstraklasa - galis - 15-05-2026

Nie, Gieksa byłaby na szóstym więc juz nie pucharowym, miała trzy punkty straty do Zagłębia i jeszcze Płock mógłby ich dojść więc musieliby z Jagą. Do tego Płock już by nie miał szans ich wyprzedzić więc nie groziłyby mu puchary w meczu z nami. Natomiast fakt, mecze Jagi to jeszcze nie plaża bo Zagłębie może jeszcze walczyć o puchary


RE: Ekstraklasa - Mosina - 15-05-2026

My ciągle mowimy co by było gdyby Zagłębie nie wygrało z Górnikiem? Wink


RE: Ekstraklasa - Antonio - 15-05-2026

W przypadku wygranej Widzewa z Piastem do jego spadku są potrzebne:
- 6 punktów Lechii
- 2 punkty Cracovii
- 3 punkty Piasta
- dla pewności po 1 punkcie Motoru i Korony.

Jak zremisują z Piastem to Lechia potrzebuje już nie 6 punktów a 3
Do tego włącza się do gry Arka która zdobywając 6 punktów może ich przeskoczyć w tabeli.

Jak Lechia pociśnie Legię w niedzielę to moim zdaniem nic nie uratuje Widzewa.


RE: Ekstraklasa - Kefas9494 - 16-05-2026

Swoją drogą, to Mrozek zjada Dragowskiego na śniadanie. Mam nadzieję, że zostanie wybrany najlepszym bramkarzem ligi.


RE: Ekstraklasa - rojber - 16-05-2026

Obudziłem się i tak zacząłem na spokojnie się zastanawiać. Dlaczego GKS czy Zagłębię miałyby odpuścić puchary? Raz, że im wyższe miejsce w lidze to większa kasa a dwa to zawsze można odpuścić pierwszą rundę w Europie i tyle. Poza tym sami zawodnicy mogliby chcieć się pokazać i powalczyć o jakiś angaż w lepszym klubie. Nie wiem, może to moje życzeniowe myślenie co by Jaga nie miała za lekko…