Forum WL
Ekstraklasa - Wersja do druku

+- Forum WL (https://www.wiaralecha.pl/forum)
+-- Dział: Forum Kibiców Lecha Poznań (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Sport (https://www.wiaralecha.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Ekstraklasa (/showthread.php?tid=9)



RE: Ekstraklasa - marekst - 26-05-2026

Chyba ogólnie ta cała gala to właśnie wybory piłkarzy/trenerów/dziennikarzy (?), dlatego warto po prostu położyć LACHĘ na tą śmieszną (warszawską) galę.


RE: Ekstraklasa - spotlite - 26-05-2026

To zależy od kategorii.
Piłkarza sezonu chyba wybierali piłkarze, najlepszych z poszczególnych linii jakaś kapituła (głównie, a może w całości złożona z dziennikarzy), coś tam jeszcze sponsor miał do powiedzenia.
Ponadto głosy dziennikarzy oddawane były przed ostatnią kolejką, gdy jeszcze Czubakowi zaliczali pierwszego gola z Cracovią (ostatecznie przypisany Wolskiemu) i przed dwoma trafieniami Bobcka (Bobceka?), gdy mieli:
Czubak 19+3
Bobcek 18+6


RE: Ekstraklasa - Antonio - 26-05-2026

Ale tak czysto piłkarsko to Bobcek jest dużo lepszy niż Czubak.


RE: Ekstraklasa - koziołek - 26-05-2026

Tylko taki Bobcek wiosną to nie licząc ostatniej kolejki oraz meczu z Lechem to strzelał prawie tylko z karnych, do tego był nieskuteczny. Grał czasem brutalnie.
Mnie w sumie nie dziwi a trzeba pamiętać, że głosowali na tego napastnika przed końcem sezonu jak chyba mieli równą ilość bramek.


RE: Ekstraklasa - Mosina - 26-05-2026

napastnik sezonu wg mnie nie musi się równać król strzelców. może. ale nie musi.
to jest gość na tej pozycji, może mieć x bramek od króla strzelców mniej ale swoją grą, asystami, grą w obronie dawać drużynie więcej niż bramki. ale nie wiem czy tak na to patrzą.
a wystarczyło dawać dwie nagrody w tej "kategorii" i byłby spokój: król strzelców i napastnik sezonu Wink


RE: Ekstraklasa - koziołek - 26-05-2026

Najlepszy napastnik Lewandowski, najlepszy piłkarz Messi Smile


RE: Ekstraklasa - Mosina - 29-05-2026

Masłowski do Widzewa?


RE: Ekstraklasa - secret - 29-05-2026

Pewnie tak. Niezbyt fajnie bo może tam poukładać i nauczyć cierpliwości. No i na dodatek większy zasięg finansowy - taki jakiego Jagiellonia nie miała.


RE: Ekstraklasa - Kris - 29-05-2026

U czerwonej zarazy nie było i nie będzie czegoś takiego jak cierpliwość. Już w tym sezonie głośno mówili o tym, że celowali w podium i może nawet PP przy odrobinie szczęścia, więc po takiej katastrofie sportowej nacisk na sukces w najbliższych rozgrywkach ligowych będzie jeszcze większy.

O Masłowskiego nie obawiam się jakoś specjalnie. Prawdę mówiąc cały ostatni rok, a w szczególności wiosna, zweryfikował go wręcz brutalnie w Jadze. Oprócz Pietuszewskiego, który spadł im z nieba, to nie mieli żadnego skrzydłowego na przyzwoitym poziomie. Ciekawą grafikę przygotowało Weszło o kadrze Jagiellonii (chyba nawet jest artykuł na ten temat), zespół który zostawia Masłowski jest w opłakanym stanie, dosłownie 3/4 zawodników do wymiany, albo na kończących się kontraktach.
Najbardziej niebezpieczne z naszego punktu widzenia jest przepłacanie i podbieranie zawodników przez Widzew. Podobno był temat na zamkniętym spotkaniu z mediami, że prowadziliśmy już zaawansowane negocjacje z Selahim, ale poszła plotka między agentami i Dobrzycki zaproponował mu więcej pieniędzy. Oni nie mają dobrej siatki skautingu i nasłuchują kogo chcemy my, Raków, Jaga, Legia i oferują lepszy kontrakt. Dlatego od tamtej sytuacji Lech jest jeszcze bardziej szczelny i nic nie mówi o transferach.


RE: Ekstraklasa - Mosina - 29-05-2026

Ponoć Masłowski robi sobie przerwę i trafi do Widzewa już po letnim okienku. Jeśli to prawda to tak jakby zaczął pracę pod 2 cześć sezonu