Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 1.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: Ekstraklasa
Tryb drzewa
do czego K potrzebuje K? mogą być dwa powody, bo na pewno nie ucięcie lokalnej konkurencji. bo ta jest iluzoryczna.
1. pozyskanie dodatkowego kapitału - zawsze coś
2. nie wiem jakim gościem jest Kwiecień, ale może przecież za coś odpowiadać w klubie, sam Harry wszystkiego przecież nie ogarnia. Wiadomo że jak stajesz się udziałowcem to chcesz mieć wpływ - i może to być bardzo pozytywne
 
Odpowiedz
Przede wszystkim Wisła Królewskiego wcale nie stoi zbyt dobrze płynnościowo - ciągną się za nimi stare długi. Dodatkowo, obecny skład jest za słaby na ekstraklasę, zapewne w pierwszym sezonie by się utrzymał, ale wtedy nawet obecni piłkarze już zaczynają chcieć więcej zarabiać.
Długofalowo Królewski wie, że jest za cienki finansowo i potrzebuje inwestora. Teraz będą pewno przepychanki, bo Kwiecień chce więcej władzy, ale zakładam że się dogadają.
 
Odpowiedz
A tak z ciekawości jak się ma majątek Kwietnia do przykładowo majątku rodziny Rutkowskich?
 
Odpowiedz
Mówi się o 500 mln zł. Jeśli chodzi o Rutkowskich to szacuje się, że przekracza 2 mld zł.
 
Odpowiedz
No tak, ale przecież gość nie sprzeda swojej sieci aptek (która jest głównym składnikiem tych 500mln), żeby włożyć to w Wisłę. Bądżmy poważni. Środków które mógłby realnie włożyć w Wisłę (nie na zasadzie jakiejś pożyczki) jest dużo, dużo mniej.

Podobnie zresztą Rutkowscy - włożyli w klub kilkadziesiąt milionów na początku, potem (chyba?) raz dokapitalizowali mniejszą kwotą, a poza tym klub musi sam na siebie zarabiać.

Przypływ środków w takim momencie na pewno im się przyda, i na pewno taka inwestycja krótkoterminowo pomoże w łatwiejszym osadzeniu się w Ekstraklasie, ale nie wierzę że to będzie ich zbawiciel finansowy a la Cupiał z końca lat 90-tych. I tak jak pisałem wcześniej, pytanie czy ten jednorazowy przypływ będzie wart permanentnego podzielenia się wpływem na klub.

Jeśli Kwiecień okaże się nowym Wojciechowskim (co patrząc na historię jego poczynań w Wieczystej nie jest niemożliwe), to związek z nim może być dla Wisły strzałem w stopę, bez względu na krótkotrwałe korzyści.
 
Odpowiedz
Pucharowicze przez ligę w ostatnich 4 sezonach + prawdopodobni z obecnego.
Lech 4x
Rakow 4x
Jaga 3x
Pogoń 2x
Legia 2x (dodatkowo PP 2025)
Lechia 1x
Śląsk 1x
Górnik 1x
GKS 1x

MP
Lech 2(3?)
Jaga 1
Raków 1

No od sezonu w którym Wisła spadła ta czołówka jednak troszkę odjechała, bo jeśli ktoś gra 3/4x w pucharach to już nie losowość. A ta jedna losowa ekipa będzie, ale dlaczego miałaby to być Wisła? O MP nie wspominając bo od 2012r. MP była tylko Legia, Lech, Piast, Rakow, Jaga. Trochę mało jak na losową ligę.
 
Odpowiedz
Ktoś wyżej pisał, że zaczną sprzedawać wychowanków.
Najpierw muszą zbudować odpowiednią infrastrukturę bo to co mają to raczej poziom Lecha sprzed wielu lat także nie oczekiwałbym na tym polu dużych wpływów.
Do tego chyba nie mają z czego zainwestować.
 
Odpowiedz
Legia tak samo zapędza się w kozi róg. Podpisują zawodników bez potencjału sprzedaży zamiast wprowadzać młodych. Szurali po dnie i nadal będą średniakiem w przyszłym sezonie z Kunem Augustyniakiem Kapustką Arsenicem
 
Odpowiedz
(15-05-2026, 15:10)secret napisał(a): Legia tak samo zapędza się w kozi róg. Podpisują zawodników bez potencjału sprzedaży zamiast wprowadzać młodych. Szurali po dnie i nadal będą średniakiem w przyszłym sezonie z Kunem Augustyniakiem Kapustką Arsenicem

Tak bardzo mi ich szkoda. Smile
 
Odpowiedz
To Zagłębie miałoby zabrać punkty w Białymstoku? Posiadanie poniżej 30 proc z Pogonią u siebie.
Oni nie chcą grać w pucharach.
Liczmy na siebie.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 30 gości