Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 1.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: Quo Vadis Lech Poznań
Tryb drzewa
(22-05-2026, 11:42)Skorpion napisał(a): Ale jedno trzeba im oddać ich akademia ostatnimi czasy leje naszą w CLJ czy nawet w rezerwach (które awansowały) potem następuje degrengolada tych z Warszawy którzy ewidentnie nie potrafią wprowadzać młodych do składu.

Nie chcę się wymądrzać ponieważ nie znam się i nie obserwuję jakoś tych rozgrywek jednak jednym z powodów może być tak że oni w tym wieku są mocno nastawieni na wynik a nie rozwój. Chociaż mam wrażenie że jednak to kwestia czasu kiedy im to odpali jeżeli będą w tym konsekwentni bo potencjał mają większy niż my.
 
Odpowiedz
My mamy najlepszą akademię pod względem infrastruktury w Polsce. Oni za to grają w młodzieżowej LM. No jest to jakiś sukces z drugiej strony u Nas młodzi grają w jedynce u nich to raczej się kompromitują.
 
Odpowiedz
Podstawowym zadaniem akademii nie jest zdobywanie trofeów tylko przygotowywanie zawodników do gry w seniorskiej piłce. Dlatego większą miarę przykładam np. do liczby wychowanków danej akademii w seniorskiej reprezentacji.
 
Odpowiedz
Co z tego, że masz młodzieżową LM czy mistrza CLJ jak potem nie korzystasz z tych ludzi?
 
Odpowiedz
I jeszcze bierzesz trenera, który nie ma cierpliwości do młodych, zwłaszcza z Polski.
 
Odpowiedz
Sądzę też że te puchary dla młodzieży mogą stanowić pułapkę.
Jak ktoś po prostu dobrze szkoli, ma bardzo dobrych jakościowo młodych piłkarzy i oni wygrywają puchary to ok. Natomiast nastawienie się na wygrywanie trofeów na tym szczeblu może zaszkodzić. Dlaczego? Już tłumaczę.

Otóż na poziomie juniorskim liczy się jednostka, a nie drużyna. Każdy pojedynczy zawodnik ma podnosić umiejętności indywidualne (także indywidualną umiejętność gry zespołowej, co się różni od wpasowania w konkretną taktykę). Taki priorytet może się wiązać ze zmianą pozycji, dopasowywaniem gry do rozwoju konkretnych umiejętności. Wszystko po to, aby promowani z akademii zawodnicy byli na odpowiednim poziomie wyszkolenia i dopiero wtedy byli dopasowywani do potrzeb konkretnej drużyny.
Droga po puchary wiąże się z poświęceniem pojedynczych jednostek dla sukcesu drużyny. Kogoś odstawić bo nie chcemy w danej chwili grać taką taktyką, zabronić jakiegoś sposobu grania bo się nie opłaca itp.. A to może ważyć na marnowaniu potencjału niektórych zawodników.
 
Odpowiedz
A najważniejsze jest to, że młody zawodnik, który pokazał się w młodzieżowych rozgrywkach europejskich ląduje momentalnie w notesie większych z mitycznego Zachodu, i może się okazać, że taki potencjalny kozak w ogóle nie zadebiutuje nawet w Legii. W sumie nie ma to większego znaczenia, bo Papszun i tak bazuje na przysłowiowych starych Słowakach.
 
Odpowiedz
(22-05-2026, 12:22)Podem napisał(a): Podstawowym zadaniem akademii nie jest zdobywanie trofeów tylko przygotowywanie zawodników do gry w seniorskiej piłce. Dlatego większą miarę przykładam np. do liczby wychowanków danej akademii w seniorskiej reprezentacji.

Ja bym nawet rzekł, że to jest jedyne zadanie i absolutny clue tematu, więc jakiekolwiek porównywanie wyników juniorskich, czy drugiej drużyny nie ma sensu. To tak apropos niektórych, co po wynikach wypierdalają trenerów w Akademii Wink
 
Odpowiedz
Ale ostatniego trenera wypierdolił Rutek, na podstawie kryterium jakie wymieniłeś na końcu.
 
Odpowiedz
Ok, a w sumie wiemy oficjalnie, że to było przyczyną? No bo oczywiście to bardzo logicznie było powiązać, ale jednak sądziłbym że jest więcej przyczyn... Jedno oczywiście nie wyklucza drugiego.
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 12 gości