Liczba postów: 2,399
Liczba wątków: 5
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
21
My mamy najlepszą akademię pod względem infrastruktury w Polsce. Oni za to grają w młodzieżowej LM. No jest to jakiś sukces z drugiej strony u Nas młodzi grają w jedynce u nich to raczej się kompromitują.
Liczba postów: 35
Liczba wątków: 3
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
0
Podstawowym zadaniem akademii nie jest zdobywanie trofeów tylko przygotowywanie zawodników do gry w seniorskiej piłce. Dlatego większą miarę przykładam np. do liczby wychowanków danej akademii w seniorskiej reprezentacji.
Liczba postów: 755
Liczba wątków: 1
Dołączył: Mar 2025
Reputacja:
31
Co z tego, że masz młodzieżową LM czy mistrza CLJ jak potem nie korzystasz z tych ludzi?
Liczba postów: 1,028
Liczba wątków: 0
Dołączył: May 2025
Reputacja:
25
I jeszcze bierzesz trenera, który nie ma cierpliwości do młodych, zwłaszcza z Polski.
Liczba postów: 35
Liczba wątków: 3
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
0
Sądzę też że te puchary dla młodzieży mogą stanowić pułapkę.
Jak ktoś po prostu dobrze szkoli, ma bardzo dobrych jakościowo młodych piłkarzy i oni wygrywają puchary to ok. Natomiast nastawienie się na wygrywanie trofeów na tym szczeblu może zaszkodzić. Dlaczego? Już tłumaczę.
Otóż na poziomie juniorskim liczy się jednostka, a nie drużyna. Każdy pojedynczy zawodnik ma podnosić umiejętności indywidualne (także indywidualną umiejętność gry zespołowej, co się różni od wpasowania w konkretną taktykę). Taki priorytet może się wiązać ze zmianą pozycji, dopasowywaniem gry do rozwoju konkretnych umiejętności. Wszystko po to, aby promowani z akademii zawodnicy byli na odpowiednim poziomie wyszkolenia i dopiero wtedy byli dopasowywani do potrzeb konkretnej drużyny.
Droga po puchary wiąże się z poświęceniem pojedynczych jednostek dla sukcesu drużyny. Kogoś odstawić bo nie chcemy w danej chwili grać taką taktyką, zabronić jakiegoś sposobu grania bo się nie opłaca itp.. A to może ważyć na marnowaniu potencjału niektórych zawodników.
Liczba postów: 1,550
Liczba wątków: 14
Dołączył: Dec 2024
Reputacja:
63
A najważniejsze jest to, że młody zawodnik, który pokazał się w młodzieżowych rozgrywkach europejskich ląduje momentalnie w notesie większych z mitycznego Zachodu, i może się okazać, że taki potencjalny kozak w ogóle nie zadebiutuje nawet w Legii. W sumie nie ma to większego znaczenia, bo Papszun i tak bazuje na przysłowiowych starych Słowakach.
Liczba postów: 1,028
Liczba wątków: 0
Dołączył: May 2025
Reputacja:
25
Ale ostatniego trenera wypierdolił Rutek, na podstawie kryterium jakie wymieniłeś na końcu.
Liczba postów: 227
Liczba wątków: 2
Dołączył: Oct 2024
Reputacja:
17
Ok, a w sumie wiemy oficjalnie, że to było przyczyną? No bo oczywiście to bardzo logicznie było powiązać, ale jednak sądziłbym że jest więcej przyczyn... Jedno oczywiście nie wyklucza drugiego.