27-05-2026, 13:01
Nie wiem, czy była zmiana trenerów. Zadałem pytanie, skąd wiedza, że Karol przestal grać bo "jest po drugiej stronie rzeki" w wieku 31 lat?
A co jeśli obie strony wiedziały dość szybko, że nie skorzystają z opcji przedłużenia kontraktu, bo był jednym z wyższych w drużynie (prawie milion eur na sezon)? To jest klasyczna Turcja, gdzie bierzesz gościa, na którego Cię nie stać. Albo mu nie zapłacisz, ale wtedy UEFA zrobi kuku, albo ograniczysz wyjściówki itp.
Zrobił głupio, ze tam poszedł? Pewnie tak, ale chciałbym widzieć każdego z Was, mając przed sobą jeszcze max 3 lata pracy zarobkowej, czy idzie zarabiać 900k eur + dodatki, czy 250k za sezon grania. Bo o takiej decyzji mówiliśmy.
Moim zdaniem odpuszczenie Linettego to duży błąd, on jeszcze pogra na dobrym poziomie. O wpływie wizerunkowym, kształtowaniu szatni już tu napisano sporo. Rozumiem chęć kontraktowania młodszych zawodników (choć ramy 24-26 brzmią groteskowo), ale to nie jest najlepszy moment.
Wynik musi przyjść już na przełomie lipca i sierpnia, kadra musi być szeroka, doświadczona. Wiemy, że naszą bolączką jest gra defensywna całej drużyny - i trzeba tę sytuację opanować i uspokoić na cito.
A co jeśli obie strony wiedziały dość szybko, że nie skorzystają z opcji przedłużenia kontraktu, bo był jednym z wyższych w drużynie (prawie milion eur na sezon)? To jest klasyczna Turcja, gdzie bierzesz gościa, na którego Cię nie stać. Albo mu nie zapłacisz, ale wtedy UEFA zrobi kuku, albo ograniczysz wyjściówki itp.
Zrobił głupio, ze tam poszedł? Pewnie tak, ale chciałbym widzieć każdego z Was, mając przed sobą jeszcze max 3 lata pracy zarobkowej, czy idzie zarabiać 900k eur + dodatki, czy 250k za sezon grania. Bo o takiej decyzji mówiliśmy.
Moim zdaniem odpuszczenie Linettego to duży błąd, on jeszcze pogra na dobrym poziomie. O wpływie wizerunkowym, kształtowaniu szatni już tu napisano sporo. Rozumiem chęć kontraktowania młodszych zawodników (choć ramy 24-26 brzmią groteskowo), ale to nie jest najlepszy moment.
Wynik musi przyjść już na przełomie lipca i sierpnia, kadra musi być szeroka, doświadczona. Wiemy, że naszą bolączką jest gra defensywna całej drużyny - i trzeba tę sytuację opanować i uspokoić na cito.
