(17-06-2026, 13:11)galis napisał(a): Myślę, że ogromna większość z nas jest dobrej myśli. Jesteśmy faworytami bez dwóch zdań
Jesteśmy faworytem? I to bez dwóch zdań? Na podstawie czego?
Rankingu UEFA? Transfermarktu?
Jeden i drugi niewiele mówią o aktualnej sile drużyn.
Pierwszy ma 3 kolosalne wady:
- bierze pod uwagę tylko puchary
- ilość punktów za wygraną/remis zależy od fazy i typu pucharu, a nie od jakości przeciwnika
- i daje taką samą wagę wynikom z zeszłego sezonu jak tym sprzed 5 lat.
A drugi mierzy nie jakość zawodników, a ich potencjał sprzedażowy, który wg TM Szymczak ma porównywalny do Ishaka.
Wg rankingu OPTA (porównywanie siły zbliżone do ELO), to Aarhus jest lekkim faworytem (1% więcej szans na zwycięstwo).
