Piotr Rutkowski, Tomasz Rząsa i Marcin Wróbel w skrócie o przeszłości/przyszłości Lecha Poznań:
– Lech Poznań planuje latem 4-5 transferów
– Oczywiście transferów może być więcej, gdy odejdzie ktoś niespodziewany
– Odejść mogą m.in. Mrozek, Mońka, Kozubal oraz Gurgul
– Lech nie chce dopuścić do sytuacji, w której odszedłby Kozubal, Gurgul i jeszcze Mońka
– Na razie nie ma żadnych ofert za wychowanków Lecha Poznań
– Na dziś poszukiwany jest bramkarz, stoper, lewy obrońca, defensywny pomocnik oraz skrzydłowy
– Decyzje w sprawie Milicia, Andrejewa oraz Ismaheela jeszcze nie zapadły
– Lech nie wykupi Ismaheela za ustaloną kwotę, co nie oznacza, że Ismaheel na pewno odejdzie
– Lech wie o tym, że Ismaheel raczej nie da nam takich liczb, jak Bengtsson i to jest problemem
– Alex Douglas już dziś jest gotów do treningu, Antonio Milić (jeśli zostanie), jest bliski powrotu, zacząłby przygotowania 22 czerwca
– Gdyby rok temu Karol Linetty chciał wrócić, to Timothy Ouma by nie przyszedł
– Karol Linetty ma 31 lat, to na dziś jest problem
– Latem szansę dostaną Karol Delikat, Wojciech Szymczak i Hubert Janyszka
– Hubert Janyszka nadal trenuje, ćwiczy z rezerwami, ale w weekend z Victorią nie zagra
– Szymczak i Fiabema odejdą, ADO Den Haag ma jeszcze 4 dni, by wykupić Fiabemę
– Poszukiwany jest nowy asystent dla Nielsa Frederiksena, nikt więcej sztabu już nie wzmocni
– Negocjowany jest sparing z FC Porto, nawet dziś w tej sprawie odbyły się rozmowy
– Lech nie patrzy na inne kluby, Piotr Rutkowski zdradził w kuluarach, że po tylu latach Lech patrzy wyłącznie na siebie i nie będzie się porównywał do innych klubów
– Lech chce latem śmielej postawić na lewonożnego stopera Huberta Janyszkę
– Lech czeka na losowanie II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów wiedząc o rywalach w tej fazie, które są pułapką
– Info zza kulis: Tym razem co najmniej faza ligowa Ligi Konferencji jest wliczona do budżetu
– Poszukiwana jest klasyczna szóstka o walorach Radosława Murawskiego, gdyż Frederiksen czasem może chcieć zagrać na dwie szóstki
– Temat Luisa Palmy już nudzi zarząd, na dziś nic nowego nie wiadomo, trwają negocjacje z Celtikiem
– Letni obóz ponownie będzie miał miejsce we Wronkach
– Yannick Agnero ma grać coraz więcej
– Lech jest niezadowolony z efektów wypożyczenia Barańskiego
– Jest zainteresowanie Bryanem Fiabemą z różnych lig
– Tymoteusz Gmur i Sammy Dudek pójdą na wypożyczenie
– Ósemka oraz napastnik latem nie przyjdą
– Mędrali i Dziubie kończą się kontrakty, ta dwójka nie wróci już z wypożyczenia
– Adrian Lis odejdzie z rezerw
– Niektóre tematy transferowe są otwarte, są negocjowane, nie są to Polacy z Ekstaklasy
– Lech jest niezadowolony z wyników rezerw, latem będzie chciał wzmocnić dwójkę doświadczonymi piłkarzami, którzy dadzą jakość
– Oczywiście tacy gracze nie mogą blokować rozwoju młodych zawodników
– Ali Gholizadeh przejdzie operację w Iranie, później będzie miał rehabilitację już w Europie
– Yannick Agnero jest coraz lepszy, rośnie na treningach, dobrze wygląda
– W sobotę Mateusz Skrzypczak opuścił boisko w 66 minucie przez uraz mięśnia, który dokucza mu od dłuższego czasu
– Lech jest po analizie różnych parametrów, w tym fizycznych i wraz z trenerem jest z nich zadowolony
– Lech chce sprowadzić piłkarzy między 24 a 26 rokiem życia
– Klub uważa, że kadra starzeje się zbyt szybko, dlatego w tym okienku nie sprowadzi starszych zawodników
– Lech bardzo mocno zwraca uwagę na profile fizyczne zawodników
– Lech nie ma determinacji związanej z zatrzymaniem Oumy
– Lech gorsze wyniki u siebie, w tym proste straty piłek, tłumaczył sposobem gry oraz zmęczeniem piłkarzy
– Niels Frederiksen liczy na szybkie skompletowanie kadry, podczas przedłużenia umowy prosił o szybkie ruchy
– Byli piłkarze, którzy już odmówili Lechowi, ale nie były to tzw. „jedynki transferowe”
– Lech nie chce psuć sobie renomy, dlatego nie sprzeda swoich wychowanków do wszystkich klubów, są kluby, do których Lech nie chciałby puścić swoich młodych graczy
– Kadrowicze (Thordarson, Hakans) później zaczną letnie przygotowania
– Lech rozegra latem 2-3 sparingi, zawodnicy mają grać po 45 i 60 minut
– Letni obóz we Wronkach potrwa 2 tygodnie, piłkarze są zadowoleni z kolejnego zgrupowania w tym miejscu
– Lech był zadowolony z pracy Parslowa przez pół roku, dlatego umowa została przedłużona