Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 1.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Title: Quo Vadis Lech Poznań
Tryb drzewa
Urban ma tak betonowy łeb, że idealnie pasuje do swoich pracodawców.
Mońka z 31 meczami i 2764 minutami jest zbyt mało doświadczony.
Wójcik z 33 meczami i 2905 minutami jest w porządku.

Jak spojrzymy na całe "kariery" tych chłopaków to w pierwszej drużynie Lecha Mońka ma 3268 minut w 40 meczach a Wójcik 2906 minut w 34 meczach.
Najmocniejszą ekipą z którą grał Wójcik był Lech. Mońka miał okazję zagrać z Mainz, Szachtarem czy Genk.

Widocznie na niekorzyść Mońki działa to, że jest 4 lata młodszy i ma większe doświadczenie.
 
Odpowiedz
Urban nie lubi jak mu dziennikarze powołują, tak samo było z Pietuszewskim (na koniec już nie mógł nie powołać).
 
Odpowiedz
Właśnie dlatego nie powołał Wójcika i Pietuszewskiego wcześniej.
Pewnie na jesień jak będzie grał dobrze dostanie swoje powołanie Smile
 
Odpowiedz
Pany, nic na siłę. Mońka swoje powołanie do seniorskiej w końcu dostanie. Ktoś pisał wyżej będą mieli tydzień dłużej odpoczynek, mniej możliwości złapania jakiejś kontuzji.
 
Odpowiedz
W sumie to dobrze, niech Chłopak odpocznie po intensywnym sezonie i maturze, należą mu się wakacje. Tym bardziej, że to zgrupowanie Przegrywów jest teraz potrzebne jak trzecie oczko w dupie a już niedługo najtrudniejsza przeprawa - walka o Ligę Mistrzów.
 
Odpowiedz
Piotr Rutkowski, Tomasz Rząsa i Marcin Wróbel w skrócie o przeszłości/przyszłości Lecha Poznań:

– Lech Poznań planuje latem 4-5 transferów
– Oczywiście transferów może być więcej, gdy odejdzie ktoś niespodziewany
– Odejść mogą m.in. Mrozek, Mońka, Kozubal oraz Gurgul
– Lech nie chce dopuścić do sytuacji, w której odszedłby Kozubal, Gurgul i jeszcze Mońka
– Na razie nie ma żadnych ofert za wychowanków Lecha Poznań
– Na dziś poszukiwany jest bramkarz, stoper, lewy obrońca, defensywny pomocnik oraz skrzydłowy
– Decyzje w sprawie Milicia, Andrejewa oraz Ismaheela jeszcze nie zapadły
– Lech nie wykupi Ismaheela za ustaloną kwotę, co nie oznacza, że Ismaheel na pewno odejdzie
– Lech wie o tym, że Ismaheel raczej nie da nam takich liczb, jak Bengtsson i to jest problemem
– Alex Douglas już dziś jest gotów do treningu, Antonio Milić (jeśli zostanie), jest bliski powrotu, zacząłby przygotowania 22 czerwca
– Gdyby rok temu Karol Linetty chciał wrócić, to Timothy Ouma by nie przyszedł
– Karol Linetty ma 31 lat, to na dziś jest problem
– Latem szansę dostaną Karol Delikat, Wojciech Szymczak i Hubert Janyszka
– Hubert Janyszka nadal trenuje, ćwiczy z rezerwami, ale w weekend z Victorią nie zagra
– Szymczak i Fiabema odejdą, ADO Den Haag ma jeszcze 4 dni, by wykupić Fiabemę
– Poszukiwany jest nowy asystent dla Nielsa Frederiksena, nikt więcej sztabu już nie wzmocni
– Negocjowany jest sparing z FC Porto, nawet dziś w tej sprawie odbyły się rozmowy
– Lech nie patrzy na inne kluby, Piotr Rutkowski zdradził w kuluarach, że po tylu latach Lech patrzy wyłącznie na siebie i nie będzie się porównywał do innych klubów
– Lech chce latem śmielej postawić na lewonożnego stopera Huberta Janyszkę
– Lech czeka na losowanie II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów wiedząc o rywalach w tej fazie, które są pułapką
– Info zza kulis: Tym razem co najmniej faza ligowa Ligi Konferencji jest wliczona do budżetu
– Poszukiwana jest klasyczna szóstka o walorach Radosława Murawskiego, gdyż Frederiksen czasem może chcieć zagrać na dwie szóstki
– Temat Luisa Palmy już nudzi zarząd, na dziś nic nowego nie wiadomo, trwają negocjacje z Celtikiem
– Letni obóz ponownie będzie miał miejsce we Wronkach
– Yannick Agnero ma grać coraz więcej
– Lech jest niezadowolony z efektów wypożyczenia Barańskiego
– Jest zainteresowanie Bryanem Fiabemą z różnych lig
– Tymoteusz Gmur i Sammy Dudek pójdą na wypożyczenie
– Ósemka oraz napastnik latem nie przyjdą
– Mędrali i Dziubie kończą się kontrakty, ta dwójka nie wróci już z wypożyczenia
– Adrian Lis odejdzie z rezerw
– Niektóre tematy transferowe są otwarte, są negocjowane, nie są to Polacy z Ekstaklasy
– Lech jest niezadowolony z wyników rezerw, latem będzie chciał wzmocnić dwójkę doświadczonymi piłkarzami, którzy dadzą jakość
– Oczywiście tacy gracze nie mogą blokować rozwoju młodych zawodników
– Ali Gholizadeh przejdzie operację w Iranie, później będzie miał rehabilitację już w Europie
– Yannick Agnero jest coraz lepszy, rośnie na treningach, dobrze wygląda
– W sobotę Mateusz Skrzypczak opuścił boisko w 66 minucie przez uraz mięśnia, który dokucza mu od dłuższego czasu
– Lech jest po analizie różnych parametrów, w tym fizycznych i wraz z trenerem jest z nich zadowolony
– Lech chce sprowadzić piłkarzy między 24 a 26 rokiem życia
– Klub uważa, że kadra starzeje się zbyt szybko, dlatego w tym okienku nie sprowadzi starszych zawodników
– Lech bardzo mocno zwraca uwagę na profile fizyczne zawodników
– Lech nie ma determinacji związanej z zatrzymaniem Oumy
– Lech gorsze wyniki u siebie, w tym proste straty piłek, tłumaczył sposobem gry oraz zmęczeniem piłkarzy
– Niels Frederiksen liczy na szybkie skompletowanie kadry, podczas przedłużenia umowy prosił o szybkie ruchy
– Byli piłkarze, którzy już odmówili Lechowi, ale nie były to tzw. „jedynki transferowe”
– Lech nie chce psuć sobie renomy, dlatego nie sprzeda swoich wychowanków do wszystkich klubów, są kluby, do których Lech nie chciałby puścić swoich młodych graczy
– Kadrowicze (Thordarson, Hakans) później zaczną letnie przygotowania
– Lech rozegra latem 2-3 sparingi, zawodnicy mają grać po 45 i 60 minut
– Letni obóz we Wronkach potrwa 2 tygodnie, piłkarze są zadowoleni z kolejnego zgrupowania w tym miejscu
– Lech był zadowolony z pracy Parslowa przez pół roku, dlatego umowa została przedłużona
 
Odpowiedz
Ogólnie wszystko po staremu. Dziwię się natomiast dalszemu postarzaniu rezerw - pomysł, który nie wypalił będzie kontynuowany. Natomiast idea odmłodzenia pierwszego składu i w związku z tym rezygnacja z Karola, stawia pod znakiem zapytania inny pomysł, czyli powroty wychowanków przed emeryturą.
 
Odpowiedz
Trochę mnie zaskoczyła informacja, że uznali naszą kadrę na mocno starzejącą się i co za tym idzie transfery jakie będą to 24-26latkowie. Z starszych zawodników to mamy Pereire, Milica, Murawskiego, Aliego i Ishaka. Jagiełło, Moutinho mają 28 lat więc raczej starzy jeszcze nie sąWink Z drugiej strony jaki sens ma np sprowadzenie Linettego jeśli mogą sprowadzić grajka o dajmy na to 6 lat młodszego na tym samym lub być może wyższym poziomie na którym da się jeszcze zarobić? Oczywiście, że fajnie by było zobaczyć niektórych chłopaków znowu w Lechu, tak jak teraz Gumny. Tyle tylko, że z biznesowego punktu widzenia nie ma to sensu. No chyba, że kadra się odmłodzi i będzie miejsce na taki powrót przyszłego "emeryta".
 
Odpowiedz
Z biznesowego punktu widzenia może to mieć sens, jeśli wracający wychowanek prezentuje poziom nieosiągalny dla nas na rynku transferowym (tzn. z jakichś względów zawodnika o takiej jakości nie damy rady zatrudnić).
Wtedy sentyment, dom rodzinny itp. są wartością dodaną, która w ogóle umożliwi zatrudnienie takiego zawodnika. Czy Karol Linetty jest na takim poziomie? Nie wiem...

Inny aspekt to wpływ na drużynę (dyscyplina, sposób zachowania i prowadzenia się itp.). Zwłaszcza młodzi zawodnicy mogą rosnąć dzieląc szatnię z doświadczonym zawodowcem. Tutaj pewnie Karol Linetty by się wpasował - ale czy jest to potrzebne w tej chwili w Lechu, tzn. czy brakuje nam takich doświadczonych i profesjonalnych graczy? Raczej nie...
 
Odpowiedz
Dzięki za podsumowanie. Nie może być za pięknie. Ech
 
Odpowiedz
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości