Wiara Lecha – Huragan Pobiedziska 1:2

Wiara Lecha przegrała w drugim meczu kontrolnym z Huraganem Pobiedziska 1:2. Jedynego gola dla Lechitów zdobył Zbigniew Zakrzewski.

Po czwartkowym treningu trener Łukasz Kubiak podzielił drużynę na dwie szesnastki. Pierwszą czekał w piątek pojedynek z Huraganem, druga została desygnowana do sobotniej gry w Swarzędzu. Pojedynek z klubem z Pobiedzisk Wiara Lecha przegrała 1:2, choć do przerwy była na prowadzeniu.

Pierwsze 45. minut należało do gości. Huragan miał przewagę, ale nie potrafił sforsować dobrze zorganizowanej defensywy Wiary Lecha. Kibole bramkę zdobyli w 38 min, a do siatki trafił Zbigniew Zakrzewski, który po krótkim rozegraniu rzutu wolnego przez Marcina Daniela uderzył z 20 metrów.

W drugiej części trafiali tylko Huraganiści. Stan gry został wyrównany, szybko, bo już w 54 min. Po błędzie w rozegraniu piłki w defensywie zawodnik gości stanął oko w oko z Michałem Pecoldem i wykorzystał znakomitą okazję. Drugi gol dla Huraganu wpadł w 70 min. Goście bardzo szybko przemieścili się z własnej połowy pod pole karne Wiary Lecha. Napastnik Pobiedziszczan minął Nikodema Jankowiaka i skierował piłkę do pustej bramki. Do końca spotkania trwały ataki DWL, które nie przyniosły gola na 2:2.

Najbliższy sparing Wiara Lecha rozegra dziś o 10:00 z Unią w Swarzędzu. Próba generalna przed inauguracją rundy wiosennej czeka Kiboli w sobotę 27 lutego. Tego dnia DWL ponownie zmierzy się z Huraganem Pobiedziska.

Boisko przy ulicy Bułgarskiej 17Grunwald Południe, Poznań, województwo wielkopolskie, Polska