MKS Września – Wiara Lecha 59:83

W zaległym meczu 9. kolejki koszykarskiej III ligi Wiara Lecha pokonała na wyjeździe MKS Września 83:59. Najwięcej punktów (24) dla niebiesko-białych rzucił Kamil Pleskot.

Koszykarze Wiary Lecha do końca sezonu, który musi się zakończyć wraz z ostatnim dniem marca, muszą rozegrać jeszcze siedem spotkań. Jedenaście pojedynków mają za sobą, w tym to rozgrywane w sobotę we Wrześni, gdzie komplet punktów był koniecznością.

Wiara Lecha nie dała żadnych szans gospodarzom, ale wygrana miała słodko-gorzki smak. Z jednej strony Lechici pokonali MKS różnicą aż 24 pkt, lecz z drugiej strony zwycięstwo okupili groźną kontuzją Kacpra Rutkowskiego, który podczas meczu został odwieziony do szpitala oraz urazem Krzysztofa Martuzalskiego (zakończył udział w meczu w trakcie pierwszej kwarty).

Niebiesko-biali dominowali w każdej z czterech kwart. Pierwszą wygrali 18:12, drugą 21:18. Na przerwę schodzili z dziewięciopunktową przewagą. Kluczowa dla losów pojedynku okazała się trzecia część gry, po której Wiara Lecha wygrywała już 62:40. Ostatnie dziesięć minut było najbardziej wyrównane. Gospodarzom jednak nie udało się zmniejszyć rozmiarów porażki. Lechici dorzucili kolejne dwa oczka przewagi i pokonali MKS 83:59. W niebiesko-białych barwach najlepiej rzucała para Kamil Pleskot – Paweł Pampuch, która łącznie wywalczyła dla WL 46 oczek.

Było to bardzo ważne zwycięstwo Wiary Lecha. Poznaniacy dzięki wygranej awansowali na ósme miejsce. O kolejne punkty podopieczni Darii Mieloszyńskiej-Zwolak powalczą w najbliższą sobotę. O godzinie 18:00 w hali „Chwiałka” rozpoczną się derby Poznania z Pyrą. Gospodarzem tego starcia będą rywale, którzy po 18. kolejkach są liderem rozgrywek.

MKS Września – Wiara Lecha 59:83 (12:18, 18:21, 10:23, 19:21)

WL: Kamil Pleskot 24, Paweł Pampuch 22, Jakub Szczepański 11, Paweł Lachowski 8, Wiktor Zygman 6, Michał Banasik 6, Kacper Rutkowski 4, Damian Dawidziński 2, Krzysztof Martuzalski 0, Jakub Stankowski 0, Kamil Jakubowski 0