Wiara Lecha – Basket Piła 85:64

W zaległym meczu 13. kolejki III ligi koszykówki Wiara Lecha pokonała Basket Piła 85:64. Najwięcej punktów dla Lechitów (aż 31) rzucił Wiktor Zygman. Wygrana pozwoliła awansować na szóste miejsce w tabeli.

Mecz zaczął się od zdecydowanych i skutecznych ataków Wiary Lecha, która wygrała pierwszą kwartę różnicą dwunastu punktów (27:15). Druga wyglądała równie dobrze w wykonaniu Lechitów. Niebiesko-biało dołożyli dziesięć punktów przewagi i do przerwy prowadzili 55:33. Niesamowitą połowę rozegrał Wiktor Zygman, który rzucił aż 23 pkt i miał kilka zbiórek pod obiema tablicami. Na drugą połowę zawodnicy koszykarze WL wyszli rozkojarzeni co wykorzystali goście, którzy wygrali trzecią kwartę różnicą ośmiu punktów. W ostatniej części trenerka Wiary Lecha, Daria Mieloszyńska-Zwolak pozwoliła zagrać wszystkim zawodnikom meczowej dwunastki. Niebiesko-biali tą czwartą kwartę wygrali różnicą ośmiu oczek, a cały mecz 85:64.

W następnym meczu Wiara Lecha zagra z Rawią Rawicz. Pojedynek w ramach 22. kolejki III ligi koszykarzy odbędzie się w niedzielę 21 marca o godzinie 20:00. Będzie to ostatnia seria spotkań w rozgrywkach. Lechitom do zakończenia sezonu pozostaną jeszcze dwa zaległe mecze – w Szczecinie z Wilkami Morskimi i derbowa potyczka z Pyrą.

Wiara Lecha – Basket Piła 85:64 (27:15, 28:18, 12:20, 18:11)

WL: Wiktor Zygman 31, Kamil Pleskot 17, Paweł Pampuch 9, Kamil Jakubowski 8, Michał Banasik 7, Damian Dawidziński 4, Jakub Szczepański 4,Olivier Czekała 2, Paweł Lachowski 2, Łukasz Gruszczyński 1, Maciej Menesiak 0, Jakub Stankowski 0.