Wiara Lecha – Rawia Rawicz 81:71

Wiara Lecha pokonała Rawię Rawicz 81:71 i awansowała na piąte miejsce w tabeli. Było to spotkanie ostatniej kolejki. Trwający sezon podopieczni Darii Mieloszyńskiej-Zwolak zakończą dwoma zaległymi pojedynkami.

Pojedynek z sąsiadem w tabeli rozpoczął się od mocnego uderzenia Wiary Lecha, która na początku wypracowała wysoką przewagę. Rawia zdołała wrócić do gry, ale na przerwę pomiędzy pierwszą i drugą kwartą schodziła z pięciopunktową stratą. Nie udało się jej odrobić. Wiara Lecha zagrała dobry mecz i po trzech częściach wygrywała różnicą jedenastu punktów. W ostatniej kwarcie lepsi byli Rawiczanie, ale ich wyższość w końcówce spotkania nie miała wpływu na wynik spotkania, które zakończyło się zwycięstwem niebiesko-białych 81:71. Najwięcej punktów dla Wiary Lecha zdobył Kamil Pleskot. Łącznie rzucił 19 oczek.

Dzięki wygranej podopieczni Darii Mieloszyńskiej-Zwolak awansowali na piąte miejsce. Do rozegrania Wiarze Lecha pozostały dwa mecze, w których zmierzą się z najlepszą w trzeciej lidze Pyrą Poznań oraz w Szczecinie z przedostatnimi Wilkami Morskimi.

Wiara Lecha – Rawia Rawicz 81:71 (25:20, 21:21, 18:11, 17:18)

WL: Kamil Pleskot 19, Paweł Pampuch 15, Paweł Lachowski 14, Kamil Jakubowski 12, Jakub Szczepański 12, Wiktor Zygman 3, Olivier Czekała 2, Michał Banasik 2, Damian Dawidziński 2, Maciej Menesiak 0, Łukasz Gruszczyński 0, Jakub Stankowski 0.