Wiara Lecha – Pyra Poznań 61:82

W zaległym meczu 8. kolejki III ligi koszykarzy Wiara Lecha przegrała z Pyrą Poznań 61:82. Niebiesko-biali stracili szanse na zajęcie trzeciego miejsca.

Zwycięstwo we wtorkowych derbach przedłużało szanse Wiary Lecha na zajęcie trzeciego miejsca. Lechici musieli jednak pokonać najlepszy zespół obecnej kampanii, który przez cały sezon potknął się tylko raz. Mistrzowie ligi pierwszą kwartę przespali, dzięki czemu niebiesko-biali na krótką przerwę schodzili z sześciopunktową zaliczką. W kolejnych częściach Wiara Lecha słabła. Pyra pod przywództwem byłego ekstraligowca Marcina Fliegera w następnych kwartach powiększała przewagę. W ostatniej części Wiara Lecha rzuciła ledwie siedem oczek, a mecz zakończyła z ponad 20-punktową stratą do derbowego rywala.

Pojedynek z Pyrą był ostatnim meczem sezonu w Poznaniu. Wiara Lecha rozgrywki III ligi koszykarzy zakończy w Szczecinie pojedynkiem z miejscowymi Wilkami Morskimi. Zaległe spotkanie 12. kolejki odbędzie się w sobotę 27 marca o godzinie 13.

Wiara Lecha – Rawia Rawicz 61:82 (24:18, 16:28, 14:19, 7:17)

WL: Jakub Szczepański 15, Paweł Lachowski 12, Paweł Pampuch 12, Kamil Pleskot 11, Kamil Jakubowski 5, Michał Banasik 4, Wiktor Zygman 2, Maciej Menesiak 0, Olivier Czekała 0, Damian Dawidziński 0, Jakub Stankowski 0, Łukasz Gruszczyński 0.