Unia Tarnów – Wiara Lecha 93:59

W inauguracyjnym meczu w ramach turnieju półfinałowego o awans do 2. ligi koszykarska Wiara Lecha uległa Unii Tarnów 59:93. Po pierwszym dniu Lechici zamykają tabelę grupy F.

Inauguracyjne starcie play-off rozpoczęło się dla Wiary Lecha kapitalnie. Unia Tarnów przez większą część pierwszej kwarty była tłem dla bardzo dobrze grających koszykarzy niebiesko-białych, którzy potrafili wyjść na 9-punktowe prowadzenie. Jaskółki w końcowych fragmentach zniwelowały stratę i przed startem drugiej części miały do odrobienia pięć punktów. Z każdą kolejną kwartą Unia rozkręcała się. Drugą wygrała różnicą ośmiu oczek. W trzeciej i czwartej rywale Lechitów byli nie do zatrzymania. Tarnowianie z każdą kolejną minutą, sekundą powiększali przewagę. Ostatecznie wygrali 93:59. W ostatniej części Wiara Lecha rzuciła ledwie sześć punktów co miało największy wpływ na bardzo wysoką porażkę.

Najwięcej punktów w całym spotkaniu dla podopiecznych Darii Mieloszyńskiej-Zwolak zdobył Kamil Jakubowski. Dla niebiesko-białych wywalczył dziesięć punktów.

W drugim meczu grupy F gospodarze – MUKS Piaseczno wygrali z MCKS Czeladź 85:71. W sobotnie popołudnie odbędą się kolejne spotkania turnieju półfinałowego. Oba zespoły, które przegrały piątkowe pojedynki zagrają o wszystko. Wiara Lecha o 16:30 zmierzy się z gospodarzami, a klub z Czeladzi zagra z tarnowską Unią.

Unia Tarnów – Wiara Lecha 93:59 (18:23, 23:15, 28:15, 24:6)

WL: Kamil Jakubowski 10, Paweł Lachowski 9, Konrad Sobczak 8, Jacek Wyrwas 8, Wiktor Zygman 7, Jakub Szczepański 6, Kamil Pleskot 4, Paweł Pampuch 3, Krzysztof Martuzalski 2, Michał Banasik 2, Maciej Menesiak 0, Łukasz Gruszczyński 0
Więcej statystyk: klik!