Concordia Murowana Goślina – Wiara Lecha 1:6

W pierwszym meczu kontrolnym Wiara Lecha pokonała na wyjeździe Concordię Murowana Goślina 6:1. Gole dla niebiesko-białych strzelali Maciej Łaszyński (dwie), Kacper Dolski, Marcin Daniel, Dawid Kaczmarek i Mateusz Bednarek.

Po czterech jednostkach treningowych Wiara Lecha udała się do Murowanej Gośliny na pierwszy mecz kontrolny przed startem nowego sezonu. Rywalem Kiboli była Concordia, z którą podopieczni Łukasza Kubiaka zagrają również w piątoligowej grupie. Mecz o ligowe punkty odbędzie się dopiero pod koniec listopada, a areną potyczki będzie stadion MOS przy ulicy Gdańskiej. Cztery miesiące wcześniej oba zespoły spotkały się na początku przygotowań.

Wiara Lecha zagrała bardzo dobry mecz i pozwoliła rywalom jedynie na honorowego gola z rzutu karnego. Gospodarze trafili do siatki w 85 min. Wcześniej Lechici aż sześciokrotnie pokonywali bramkarza rywali, w tym dwa razy … Nikodema Jankowiaka, który w drugiej połowie z uwagi na problemy gospodarzy z pozycją golkipera stanął między słupkami i starał się powstrzymywać ataki kolegów z drużyny.

Kibole otworzyli wynik w 21 min, gdy na raty rzut karny wykonał Kacper Dolski. Drugiego gola Wiara Lecha zdobyła bardzo szybko, bo po upływie kilkudziesięciu sekund. Rzut rożny strzałem głową wykończył Maciej Łaszyński. Środkowy obrońca Lechitów drugi raz wpisał się na listę strzelców w 43 min, również wykorzystując zagranie z narożnika boiska. Dwie minuty później wynik pierwszej części na 4:0 ustalił Marcin Daniel, który pokonał bramkarza Concordii uderzeniem z szesnastu metrów. Po zmianie stron Kibole nie zatrzymali się. Bardzo szybko, bo po upływie minuty do siatki po uderzeniu zza linii pola karnego trafił Dawid Kaczmarek. Przez osiem minuty Kibole wygrywali z gospodarzami różnicą sześciu bramek. W 77 min pierwszego gola po ciężkiej kontuzji kolana, choć jeszcze w nieoficjalnym meczu, zdobył Mateusz Bednarek.

Przed Wiarą Lecha kolejny tydzień z czterema treningami, który zakończy się w niedzielę 1 sierpnia w Swarzędzu. O godzinie 11:00 niebiesko-biali zagrają z Meblorzem.

Concordia Murowana Goślina – Wiara Lecha 1:6 (0:4)

Bramki: 85′ – 21′ 43′ Maciej Łaszyński, 21′ Kacper Dolski, 45′ Marcin Daniel, 47′ Dawid Kaczmarek, 77′ Mateusz Bednarek

Wiara Lecha: Michał Pecold – Marcin Daniel (46. Dominik Bednarek), Maciej Łaszyński (46. Maciej Skrzypczak), Artur Adamski (70. Maciej Łaszyński), Patryk Olaszczyk, zawodnik testowany (46. Krzysztof Szenfeld) – Hubert Ziółkowski (60. zawodnik testowany), Tomasz Smura, Marcin Janas (70. Marcin Daniel) – Kacper Dolski (60. Mateusz Bednarek), Dawid Kaczmarek (60. Piotr Makowski)