Meblorz Swarzędz – Wiara Lecha 5:1

Pierwszą porażkę w okresie przygotowawczym poniosła Wiara Lecha. Kibole przegrali w Swarzędzu z miejscowym Meblorzem 1:5. Jedyną bramkę dla Lechitów zdobył Tomasz Smura.

W Swarzędzu wróciły demony z przeszłości. Całkiem niedawnej, bo czerwcowej, kiedy Wiara Lecha wysoko przegrała pięć meczów z rzędu. Po efektownym zwycięstwie w Murowanej Goślinie Kibole ulegli w podobnym stosunku bramkowym Meblorzowi. Przegrali 1:5.

Meblorz był lepszy i odniósł zasłużone zwycięstwo. Gospodarze tylko raz skapitulowali, gdy po sześciu minutach od wyjścia na prowadzenie Lechici wyrównali stan gry. Po strzale Mateusza Bednarka bramkarz Meblorza wybił piłkę, do której dopadł Tomasz Smura skutecznie wykorzystując znakomitą okazję. Pięć minut później druga siła meblowego miasta zdobyła drugą bramkę, a uzyskanego prowadzenia nie oddała do końcowego gwizdka. Po zmianie stron beniaminek V ligi udowodnił swoją wyższość zdobywając kolejne trzy bramki.

Trzeci mecz kontrolny podopieczni Łukasza Kubiaka rozegrają w Margoninie. Pojedynek z Leśnikiem odbędzie się w sobotę 7 sierpnia o godzinie 13.

Meblorz Swarzędz – Wiara Lecha 5:1 (2:1)

Bramki: 15′ 26′ 50′ 65′ 83′ – 21′ Tomasz Smura

Wiara Lecha: Nikodem Jankowiak (46. Michał Pecold) – Dominik Bednarek (46. Marcin Janas), Artur Adamski, Patryk Olaszczyk, zawodnik testowany (75. Piotr Krystkowiak) – zawodnik testowany (75. Dominik Bednarek), Sławomir Makowski (67. zawodnik testowany), Tomasz Smura (67. Jakub Pawlaczyk), Marcin Daniel – Mateusz Bednarek, Piotr Makowski