Basket Piła – Wiara Lecha 77:74

W powtórzonym meczu 3. kolejki III ligi koszykarzy Wiara Lecha przegrała po pasjonującej walce w Pile z miejscowym Basketem 74:77. Najwięcej punktów (20) dla niebiesko-białych zdobył Konrad Sobczak.

Bardzo dobry mecz w Pile zagrali niebiesko-biali. Od początku spotkania Lechici objęli prowadzenie i mądrą oraz skuteczną grą utrzymali je do końca pierwszej części. Pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym zwycięstwem Wiary Lecha 16:14. Po krótkiej przerwie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy po kilku prostych błędach i stratach zawodników Kolejorz objęli prowadzenie. Do przerwy pilski Basket wygrywał 44:36. Po zmianie stron koszykarze z Poznania wrócili do dobrej i skutecznej w obronie gry i po zaciętych dziesięciu minutach wygrali trzecią kwartę 16:13, zmniejszając prowadzenie gospodarzy do pięciu oczek – 57:52.

W ostatniej kwarcie koszykarze obu zespołów zaserwowali niesamowite emocje. Wiara Lecha ruszyła w pogoń za rywalem. Na siedem minut przed końcem podopieczni duetu Dwornik – Jechorek prowadzili 65:58. Gospodarze nie zamierzali odpuścić. Wiarze Lecha w tym momencie zabrakło dopingu z trybun, które tego dnia były puste. W tych warunkach lepiej czuli się gospodarze. Więcej zimnej krwi zachowali rywale, którzy w końcówce skutecznie wykorzystywali rzuty osobiste. Ostatnią część Lechici wygrali 22:20, ale niestety całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pilan 77:74.

Wiara Lecha pomimo porażki zachowała trzecią lokatę. Niebiesko-biali mają nad czwartym Basketem Suchy Las dwa punkty przewagi, ale jeden mecz rozegrany więcej. Do wywalczenia awansu potrzebują trzech wygranych w trzech ostatnich pojedynkach i jednej wpadki klubu z Suchego Lasu, który ma do rozegrania cztery spotkania.

Basket Piła – Wiara Lecha 77:74 (14:16, 30:20, 13:16, 20:22)

Punkty dla Wiary Lecha: Konrad Sobczak 20, Paweł Pampuch 17, Wiktor Zygman 8, Marcin Szorcz 7, Marcin Górecki 6, Jacek Wyrwas 5, Jakub Szczepański 4, Łukasz Zawodniak 4, Maciej Menesiak 3, Kamil Szkopiński 0, Damian Dawidziński 0, Łukasz Gruszczyński 0