Wiara Lecha – Wilki Morskie Szczecin 82:83

W przedostatnim pojedynku fazy zasadniczej koszykarze Wiary Lecha przegrali u siebie z wiceliderem rozgrywek Wilkami Morskimi Szczecin 82:83. W szeregach niebiesko-białych najwięcej punktów (27) zdobył Konrad Sobczak.

To był prawdziwy koszykarski horror. Licznie zgromadzeni kibice niebiesko-białych przecierali oczy ze zdumienia oglądając grę swoich zawodników w pierwszej kwarcie pojedynku z wiceliderem. Bardzo dobra gra koszykarzy Kolejorza przyniosła im prowadzenie po tej części 23:15. Drugą kwartę i jedyną w tym spotkaniu zwycięsko zakończyli goście ze Szczecina wygrywając 29:16. Ich bronią były bezbłędnie wykonywane rzuty 3-punktowe. Do przerwy Wilki Morskie prowadziły 44:39. Druga połowa to ciągła zmiana prowadzenia. Przy głośnym dopingu kibiców gracze Wiary Lecha rzucili się do odrabiania strat i trzecią kwartę wygrali 26:25, zmniejszając prowadzenie gości do czterech punktów (65:69). Na 9 min do końca meczu Lechici wygrywali różnicą jednego oczka – 70:69. Zawodnicy gości próbowali wykorzystać swoją największą siłę, czyli rzuty 3-punktowe, ale koszykarze Kolejorza lepiej bronili dostępu do własnego kosza. Walka na całego trwała do końca. Minutę przed syreną na tablicy widniał wynik remisowy 82:82. W ostatnich 60 sekundach zapunktowali tylko goście, którym udało się wykorzystać jeden z dwóch rzutów osobistych. Wilki Morskie wygrały 83:82.

Przegrana skomplikowała sytuację Lechitów w tabeli. Wiara Lecha w ostatnim meczu musi wygrać. Nie wystarczy to jednak do awansu do grupy mistrzowskiej. Drugim warunkiem jaki musi zostać spełniony jest przegrana Basket Team Suchy Las w jednym z dwóch meczów. Bezpośredni rywale Wiary Lecha podejmą u siebie Rawię Rawicz (5.02) i Pyrę II Poznań (13.02).

Do zakończenia fazy zasadniczej Wiarze Lecha pozostał mecz z Politechniką Poznańską. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę 2 lutego o godz. 18:30 w hali Politechniki na Piotrowie.

Wiara Lecha – Wilki Morskie Szczecin 82:83 (23:15, 16:29, 26:25, 17:14)

Punkty dla Wiary Lecha: Konrad Sobczak 27, Jakub Szczepański 12, Marcin Szorcz 10, Wiktor Zygman 9, Damian Dawidziński 8, Jacek Wyrwas 6, Paweł Pampuch 4, Maciej Menesiak 3, Marcin Górecki 3, Łukasz Zawodniak, Kamil Szkopiński, Jakub Stankowski