10 lat temu: zwycięski debiut w B-klasie. Wiara Lecha pokonała SKS 13 3:1.

26 sierpnia 2012 Wiara Lecha otworzyła nowy rozdział w historii. Niebiesko-biali o godzinie 13 rozpoczęli pierwszy mecz w B-klasie. Pojedynek z SKS 13, który zakończył się zwycięstwem 3:1 odbył się na Śródce.

W zeszłym roku Kibolski Klub Sportowy świętował 10-lecie istnienia. Wiara Lecha w 2011 roku zgłosiła drużynę do okręgowego Pucharu Polski. Przygoda trwała dwa mecze – Kibole pokonali w II rundzie Bolę Poznań 6:0, a w III rundzie odpadli po porażce 1:5 z Czarnymi Kaźmierz.

Meczem z Czarnymi, choć przegranym, żyliśmy przez kolejne tygodnie. Wróciliśmy do gry na ligach amatorskich. Z każdym kolejnym miesiącem brakowało nam wspólnych treningów, meczów na dużym boisku, tych emocji, które towarzyszyły nam w dwóch meczach pucharowych. – wspomina Paweł Piestrzyński, wówczas zawodnik sekcji piłkarskiej. Od początku roku 2012 rozpoczęliśmy starania by od nowego sezonu wystartować w B-klasie. Udało się znaleźć sponsorów, dogadać z trenerem i POSiR-em – dodaje.

Pod koniec czerwca do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło zgłoszenie od Stowarzyszenia Wiara Lecha. Kibole oficjalnie znaleźli się w B-klasie. Trenerem został Dariusz Kustoń, który prowadził Lechitów w dwóch meczach Pucharu Polski. Przygotowania do startu nowego sezonu rozpoczęły się już na początku lipca, a ich zwieńczeniem był mecz z Promieniem Opalenica w ramach okręgowego PP. Kibole przegrali 2:4, choć do przerwy wygrywali 2:1. Tydzień po odpadnięciu z rozgrywek pucharowych przyszedł czas na debiut w lidze. Data 26.08.2012 na stałe wpisała się do historii Wiary Lecha. Tego dnia drużyna kibiców Kolejorza rozpoczęła przygodę w rozgrywkach ligowych, która trwa do dziś.

Relacja z meczu z Poznańską Trzynastką na oficjalnej stronie Lecha Poznań:

Od zwycięstwa rozpoczęli zmagania w B-klasie zawodnicy KKS Wiara Lecha. W swoim debiutanckim meczu ligowym zespół kibiców pokonał Poznańską „13” 3:1.

Historyczne spotkanie zgromadziło na obiekcie MOS przy ulicy Gdańskiej 350 fanatyków, którzy szybko mieli okazję do radości. Wprawdzie w 10. minucie Adamski nie wykorzystał rzutu karnego, ale chwilę później Wiara Lecha objęła prowadzenie za sprawą Bąkowskiego.

Kolejne gole padały już w drugiej połowie. Tę dużo lepiej rozpoczęli przeciwnicy doprowadzając do wyrównania krótko po wznowieniu gry. Kibicom od razu przypomniało się spotkanie pucharowe sprzed tygodnia, kiedy to w Opalenicy w drugiej połowie opadli z sił, co kosztowało ich porażkę. Tym razem scenariusz był inny. W 69. minucie Wiara Lecha ponownie wyszła na prowadzenie po świetnej akcji indywidualnej Tyma na lewej stronie boiska, a wynik w ostatniej akcji meczu ustalił Szenfeld.

KKS Wiara Lecha – Poznańska „13” 3:1 (1:0)
Bramki
: 1:0 Ireneusz Bąkowski (13), 1:1 Marcin Wasielewski (49), 2:1 Michał Tym (69), 3:1 Krzysztof Szenfeld (90)
WL: Jarosław Sałata –  Jakub Nowak, Jacek Szlandrowicz, Michał Tym –  Mikołaj Lenart (46. Krzysztof Szenfeld), Ireneusz Bąkowski, Arkadiusz Siejek, Karol Wojciechowski, Mariusz Górczak (46. Dariusz Skwarski, 69. Patryk Olaszczyk) – Artur Adamski (90. Jakub Wawrzyniak), Mikołaj Mikułan

Czterech zawodników z kadry meczowej nadal występuje w Wiarze Lecha. Mowa o Arturze Adamski, Patryku Olaszczyku, Krzysztofie Szenfeldzie i Jakubie Nowaku. Pierwszych trzech w niebiesko-białych barwach zaliczyło trzycyfrową liczbę występów. Dwie osoby działają w sekcji futsalu. Jarosław Sałata jest kapitanem drużyny, a Jacek Szlandrowicz jej dyrektorem. Nowy rozdział w przygodzie w Wiarze Lecha niedawno otworzył Arkadiusz Siejek, który występuje w drugiej drużynie z Golęczewa.

W kadrze Wiary Lecha na rundę jesienną znaleźli się także Marcin Surowiec, Wojciech Tabiszewski i Paweł Piestrzyński. Dwóch pierwszych dalej występuje w sekcji futsalu WL, trzeci jest prezesem klubu.

Pierwszy sezon Wiara Lecha zakończyła na drugiej pozycji, która gwarantowała awans do A-klasy. Kibole wywalczyli go w dramatycznych okolicznościach wygrywając decydujący mecz Poznańską Trzynastką w ostatniej kolejce.