Dziś derby z rezerwami Pyry

W sobotę mecz, w poniedziałek mecz. Po krótkim odpoczynku Wiara Lecha rozegra drugie spotkanie w przeciągu 48 godzin. O godzinie 18:15 rozpoczną się trzecioligowe derby Poznania, w których rezerwy Pyry podejmą Kolejorza.

Fot. Jurand Piotrowski

Po zwycięstwie nad Obrą II Kościan Wiara Lecha umocniła się na trzecim miejscu – ostatnim gwarantującym udział w grupie mistrzowskiej. W poniedziałek lechici staną przed szansą na awans na pozycję wicelidera i zmniejszenie straty do prowadzącego Basket Team-u Suchy Las, do którego obecnie tracą cztery oczka przy dwóch meczach mniej rozegranych.

Poniedziałkowy przeciwnik Wiary Lecha po rozegraniu dwunastu spotkań zamyka ligową tabelę z bilansem 1-11. Jedyną wygraną Pyra II odniosła w pierwszym meczu z Obrą II Kościan (83:64). W kolejnych jedenastu grach poniosła komplet porażek.

Z zespołem rezerw drugoligowca Wiara Lecha mierzyła się trzykrotnie – dwa razy w poprzedniej kampanii, raz w obecnej. Lechici za każdym razem zdobywali komplet punktów. W zeszłej edycji wygrywali 62:60 i 74:56, a w listopadzie ubiegłego roku 89:26.

Zaległy mecz 11. kolejki III ligi koszykarzy Pyra II Poznań – Wiara Lecha odbędzie się w poniedziałek, 23 stycznia o godzinie 18:15 w hali POSiR A przy ulicy Spychalskiego.

Other Articles