Sparing: Wiara Lecha – TPS Winogrady 3:6

Wiara Lecha przegrała drugi mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego. Lechici okazali się słabsi od TPS-u Winogrady, któremu ulegli różnicą trzech bramek – 3:6. Wszystkie gole dla niebiesko-białych zdobył Michał Niedźwiedzki.

Wiara Lecha potwierdziła, że w meczach sparingowych jest zupełnie inną drużyną niż w spotkaniach ligowych. Kibole na zwycięstwo w grach kontrolnych czekają od pojedynku z Wielkopolską Komorniki, którą ograli 24 lutego. Porażka z TPS-em Winogrady była siódmym meczem bez zwycięstwa (bilans 0-1-6).

Początek sparingowych derbów należał do Wiary Lecha, która zamknęła rywali na ich połowie boiska. Kibole nie potrafili jednak stworzyć klarownej sytuacji do strzelenia gola. To co nie udało się gospodarzom udało się TPS-owi. W 17 min Winogradzianie po rzucie rożnym zaskoczyli niebiesko-białych. Zawodnik pomarańczowo-czarnych trafił nieczysto w piłkę, która wpadła za kołnierz zaskoczonego Mateusza Kolasy. Lechici wyrównali dziesięć minut później, gdy do prostopadłego podania Marcina Mazurka dopadł Michał Niedźwiedzki. Napastnik Wiary Lecha minął bramkarza gości i skierował futbolówkę do pustej bramki. TPS, który dostał wiatru w żagle po strzelonym golu do końca pierwszej połowy zdołał dwukrotnie zaskoczyć defensywę niebiesko-białych. W 35 min po błędzie w rozegraniu podwyższył na 2:1, a trzy minuty przed zejściem na przerwę trafił bezpośrednio z rzutu wolnego.

Początek drugiej odsłony udanie rozpoczęła Wiara Lecha, która w 53 min za sprawą Niedźwiedzkiego złapała kontakt bramkowy. Napastnik DWL wpakował piłkę do pustej bramki z bliskiej odległości. Kilkanaście minut później był już remis. Niedźwiedzki wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i skierował futbolówkę do siatki strzałem z głowy. Wydawało się, że podopieczni trenera Łukasza Kubiaka złapali odpowiedni rytm i do końcowego gwizdka będą walczyć o zwycięstwo. Mateusz Kolasa – Kuba Kałżyński, Błażej Telichowski, Artur Adamski, Marcin Daniel, Jan Makowski, zawodnik testowany, Jakub Wilk, Marcin Mazurek, Eryk Lubieniecki, Michał Niedźwiedzki pokazali jednak winogradzianie, którzy wykorzystali swoje okazje i efektownie pokonali Wiarę Lecha na jej terenie. Mecz zakończył się zwycięstwem TPS-u 6:3.

W trzecim meczu sparingowym Wiara Lecha zmierzy się z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Pojedynek z czwartoligowcem został zaplanowany na sobotę, 11 lutego o godzinie 12 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej.

Wiara Lecha – TPS Winogrady 3:6 (1:3)
Bramki: 27′ 53′ 66′ Michał Niedźwiedzki – 17′ 35′ 42′ 68′ 80′ 85′
Wiara Lecha: Mateusz Kolasa (46. Michał Pecold) – Kuba Kałżyński (60. Artur Adamski), Błażej Telichowski (60. Marcin Daniel), Artur Adamski (46. Patryk Olaszczyk) – Marcin Daniel (46. Kacper Dolski), Jan Makowski (46. Kacper Szulc), zawodnik testowany (46. Dominik Bednarek), Jakub Wilk (60. Marcin Mazurek), Marcin Mazurek (46. Piotr Makowski), Eryk Lubieniecki – Michał Niedźwiedzki