Koszykówka: Wiara Lecha – Rawia Rawicz 100:55

Koszykarze Wiary Lecha udanie rozpoczęli rywalizację w grupie mistrzowskiej. W pierwszym meczu pokonali u siebie Rawię Rawicz 100:55 i umocnili się na trzecim miejscu w tabeli.

Od meczu z Rawią Rawicz koszykarze Wiary Lecha zainaugurowali fazę finałową III ligi. Pojedynek rozegrany na Chwiałce zakończył się wysoką wygraną niebiesko-białych, do których w ostatnim czasie przyzwyczaili się fani Kolejorza. W meczach rozegranych w Poznaniu podopieczni trenera Tomasza Baszaka są bezbłędni – w ośmiu spotkaniach odnieśli osiem zwycięstw.

Pojedynek z Rawią rozpoczął się od mocnego uderzenia Wiary Lecha. Po pierwszej kwarcie niebiesko-biali wygrywali 22:8, ale przed zmianą stron lepiej zaprezentowali się rawiczanie, którzy odrobili część strat do lechitów. W drugiej połowie górował koszykarski Kolejorz. W trzeciej kwarcie wygrał 28:15, natomiast ostatnią zakończył efektownym 33:12 i skompletowaniem równych stu punktów w całej potyczce.

Czterech lechitów zakończyło pojedynek z rawicką Rawią z dwucyfrową liczbą oczek. Najskuteczniejszy w szeregach Wiary Lecha był wracający po kontuzji Marcin Szorcz, który rzucił ich osiemnaście. Tuzin punktów stał się łupem Juliusza Barańskiego, Jakuba Rogulskiego i Jakuba Szczepańskiego.

W najbliższy weekend koszykarze Wiary Lecha rozegrają drugi mecz w grupie mistrzowskiej. W niedzielę, 19 lutego o godzinie 19 niebiesko-biali zagrają w Pleszewie z wiceliderem tabeli, miejscowym Koszem.

Wiara Lecha – Rawia Rawicz 100:55 (22:8, 17:20, 28:15, 33:12)

Punkty dla Wiary Lecha: Marcin Szorcz 18, Juliusz Barański 12, Jakub Rogulski 12, Jakub Szczepański 12, Michał Hejosz 9, Konrad Sobczak 9, Adam Stefanowicz 9, Paweł Mowlik 8, Jacek Wyrwas 7, Krzysztof Martuzalski 4, Łukasz Gruszczyński, Krzysztof Tritt