Mecz rundy przy Gdańskiej

W meczu 17. kolejki V ligi Wiara Lecha podejmie u siebie Olimpię Koło. Będzie to pojedynek lidera z wiceliderem. Szlagierowo zapowiadające się spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 marca o godzinie 16 na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej.

Rok 2023 rozpoczął się nie najlepiej dla Wiary Lecha. Kibole po fantastycznej rundzie jesiennej, podczas której przegrali ledwie raz, zanotowali słaby okres przygotowawczy pod względem wyników w grach kontrolnych. Na inaugurację Kibole również nie zachwycili. W Kazimierzu Biskupim przegrali z grającymi w dziesięciu gospodarzami 2:3, decydującą bramkę tracąc w doliczonym czasie gry. Polonus przerwał tym samym trwającą aż trzynaście meczów serię pojedynków bez przegranej.

Olimpia Koło jesienią była jedynym zespołem, który ograł Wiarę Lecha w meczu ligowym. Spadkowicz z czwartej ligi pokonał Kiboli na własnym stadionie 3:2. Przez większą część rundy kolska drużyna liderowała w tabeli, ale na ostatniej prostej jesiennej kampanii została wyprzedzona przez kibiców Kolejorza. Podczas zimowych przygotowań Olimpia mogła pochwalić się lepszymi rezultatami od Wiary Lecha. Dobra forma w sparingach przełożyła się na inaugurację wiosny. Wicelider wygrał na trudnym terenie w Grodzisku Wielkopolskim 2:1 i zmniejszył stratę do lechitów z pięciu do dwóch punktów.

W zeszłym roku Wiara Lecha nie poniosła porażki na własnych śmieciach. Jedynym zespołem, który odebrał punkty Kibolom w stolicy Wielkopolski był derbowy rywal – Przemysław (1:1). W pozostałych meczach lechici odnieśli komplet szesnastu! zwycięstw. Ostatnią drużyną, która ograła niebiesko-białych na Śródce była Noteć Czarnków.

Mecz 17. kolejki V ligi pomiędzy Wiarą Lecha i Olimpią Koło odbędzie się w sobotę, 25 marca o godzinie 16. Sędzią głównym hitu kolejki będzie Mariusz Sikorski z Gniezna. Na liniach pomagać mu będą Sebastian Kaniasty (Gniezno) i Szymon Cyferkowski (Poznań).

Other Articles