Michał Niedźwiedzki i Eryk Lubieniecki po wygranej z Olimpią Koło: Wygrana z Olimpią podniosła nas mentalnie

Wiara Lecha zwyciężyła w meczu na szczycie V ligi, ponownie powiększając swoją przewagę nad drugą w tabeli Olimpii Koło do pięciu punktów. W meczu 17. kolejki Lechici zwyciężyli po raz 17 z rzędu na swoim boisku. Bramki dla Wiary zdobywali Michał Niedźwiedzki, Krzysztof Kaźmierczak, Jakub Wilk, Eryk Lubieniecki oraz Sergei Krivets. Spotkanie skomentowali dwaj zawodnicy z tego grona.

Michał Niedźwiedzki – napastnik Wiary Lecha: Trzeba szczerze przyznać, że okres przygotowawczy nie był dla nas łatwy. Za nami kilka trudnych sparingów, a pierwszy mecz rundy był kontynuacją tej kiepskiej passy. Nasza wygrana z Olimpią Koło jest ważna nie tylko jeśli chodzi o pozycję w tabeli, ale przede wszystkim podniosła nas mentalnie. Jesteśmy więc przekonani, że przed nami kolejne zwycięstwa.

Środka to nasz drugi (po Bułgarskiej) dom. Na naszych meczach kibice tworzą fantastyczną atmosferę i ich wsparcie motywuje nas jeszcze bardziej do pokazania jak najlepszej dyspozycji. Dla rywala gra na naszym terenie to z pewnością duże utrudnienie.

Czuję, że jestem w dobrej dyspozycji, a opaska kapitańska motywuje mnie jeszcze bardziej. Chce być filarem drużyny zarówno mentalnie jak i mieć realny wpływ, czyli zdobywać jak największą liczbę goli. Pobicie wyniku z sezonu 2018/19 (30 goli w 29 spotkaniach) jest jak najbardziej realne i liczę, że tym roku przebiję te liczby.

Eryk Lubieniecki – obrońca Wiary Lecha: Nasz sobotni występ pokazał, jak silną drużyna jesteśmy, a porażka w Kazimierzu Biskupim była jedynie wypadkiem przy pracy. Mam nadzieję, że to zwycięstwo pomogło nam nakreślić sposób, w jaki chcemy grać oraz pracować na boisku.

Na własnym boisku czujemy się znakomicie, czego najlepszym dowodem jest fakt, że wygraliśmy siedemnasty mecz u siebie z rzędu. Dzięki temu gramy pewni siebie i odważnie realizujemy założenia taktyczne w stu procentach. Twierdza Śródka to bezdyskusyjnie nasza mocna broń.

Do awansu pozostało 13 meczów, a raczej aż 13 meczów. Każdy z nich to osobny krok w drodze po awans i musimy skupiać się tylko na każdym kolejnym spotkaniu. W meczu z AP Reissa musimy zachować koncentrację, bo jest to młody zespół i na pewno spróbuje nas zaskoczyć.

Other Articles

Koszykówka