Przed niedzielnymi derbami z Akademią Reissa

W meczu 18. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się na poznańskim Golęcinie z Akademią Piłkarską Reissa. Derbowy rywal lidera V ligi zajmuje obecnie czternastą pozycję z jednopunktową zaliczką nad strefą spadkową. Początek niedzielnych derbów Poznania zaplanowano na godzinę 14 na stadionie POSIR przy ulicy Warmińskiej.

Do trzeciego wiosennego spotkania Lechici podejdą podbudowani ubiegłotygodniową wygraną nad Olimpią Koło (5:1), dzięki której zespół trenera Łukasza Kubiaka wrócił do pięciopunktowej przewagi nad drugim w tabeli zespołem z Koła. Zwycięstwo w 17. kolejce z pewnością zmieniło sytuację Wiary po porażce z Polonusem Kazimierz Biskupi na inaugurację rundy wiosennej.

Historia pojedynków Wiary Lecha z Akademią Piłkarską Reissa sięga roku 2016, gdy oba zespoły po raz pierwszy zmierzyły się na poziomie klasy okręgowej i toczy się do dziś z roczną przerwą w sezonie 2017/18, gdy niedzielni rywale rywalizowali w dwóch różnych grupach. Łącznie pomiędzy Wiarą i AP Reissa odbyło się dziesięć meczów, w których 3-krotnie zwyciężyli Lechici, 4-krotnie lepsi byli zawodnicy Akademii, a trzy razy doszło do podziału punktów. Ostatnie dwa starcia zostały zdominowane przez Lechitów, którzy zwyciężyli z APR kolejno 2:0 oraz 4:0. W historii tych pojedynków padło aż 44 goli, co daje średnią 4,4 bramki na mecz, więc piłkarskich emocji w niedzielnych derbach Poznania z pewnością nie zabraknie.

AP Reissa zwyciężyła w bieżącym sezonie trzy razy, dokładając do tego cztery remisy. W efekcie ma na swoim koncie trzynaście punktów i zajmuje czternastą pozycję w tabeli z jednopunktową przewagą nad strefą spadkową i piętnastym Sokołem Pniewy. Niedzielni rywale rozpoczęli rundę wiosenną od podziału punktów z Kłosem Zaniemyśl (3:3), a następnie przegrali z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski (1:4).

Mecz 18. kolejki V ligi pomiędzy Wiarą Lecha i Akademią Piłkarską Reissa odbędzie się w niedzielę, 2 kwietnia o godzinie 14. Sędzią głównym derbów Poznania będzie Maciej Pelka z Poznania. Na liniach pomagać mu będą Mariusz Borkowski (Poznań) i Tomasz Stelmaszewski (Poznań).

Other Articles