Koszykówka: MUKS Piaseczno – Wiara Lecha 65:86

Znakomicie turniej półfinałowy o awans do II ligi rozpoczęli koszykarze Wiary Lecha. Na inaugurację pokonali gospodarzy imprezy, MUKS Piaseczno 86:65. Najwięcej punktów (22) dla niebiesko-białych rzucił Jakub Rogulski.

Pierwsza część gry drugiego piątkowego pojedynku turnieju półfinałowego było koncertem w wykonaniu podopiecznych Tomasza Baszaka. Lechici na przerwę zeszli z 24-punktowym prowadzeniem! W pierwszej kwarcie uzyskali dziesięć oczek przewagi nad gospodarzami (25:15), natomiast w drugiej ograli MUKS 24:10. Zespół z Piaseczna udanie rozpoczął pojedynek po zmianie stron. Gospodarze ruszyli w pościg za Wiarą Lecha. W trzeciej kwarcie odrobili osiem punktów, ale było to za mało, żeby realnie myśleć o dogonieniu rozpędzonej poznańskiej lokomotywy. Ostatnia część przypieczętowała pewną i efektowną wygraną Kolejorza. Wiara Lecha pokonała pierwszą przeszkodę na turnieju półfinałowym 86:65.

Najskuteczniejszy w szeregach niebiesko-białych był wybrany MVP meczu Jakub Rogulski, który zgromadził 22 punkty. Szesnaście oczek rzucił Juliusz Barański. Pozostali zawodnicy uzyskali jednocyfrową liczbę punktów.

W sobotę, 1 kwietnia podopieczni trenera Tomasza Baszaka zmierzą się z KTK Knurów, który również wygrał w pierwszym meczu. Początek pojedynku został zaplanowany na godzinę 14.

MUKS Piaseczno – Wiara Lecha 65:86 (15:25, 10:24, 24:16, 16:21)

Punkty dla Wiary Lecha: Jakub Rogulski 22, Juliusz Barański 16, Krzysztof Martuzalski 8, Paweł Mowlik 8, Michał Hejosz 6, Filip Radzik 6, Konrad Sobczak 5, Adam Stefanowicz 5, Marcin Szorcz 5, Jacek Wyrwas 4, Jakub Szczepański 1, Krzysztof Tritt