Wiara Lecha zagra w twierdzy Golina

W meczu 21. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się na wyjeździe z Polonią Golina. Rywale podobnie jak lechici w obecnym sezonie nie zaznali porażki na własnym boisku. Ten ciekawie zapowiadający się pojedynek odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 16.

Trwający tydzień jest jednym z najtrudniejszych w historii drużyny kibiców Lecha Poznań. Po sobotnim pojedynku z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska dużą grupą udali się na mecz Kolejorza do Warszawy, a następnie zaliczyli dwie jednostki treningowe (w poniedziałek i wtorek). Dla wielu zawodników były to ostatnie treningi przed sobotnią grą w Golinie. Kolejne dni spędzili w różnych środkach transportu na wyjeździe do Florencji, gdzie dziś Kolejorz zagra w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy. Część zawodników do domów wróci kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem sędziego w Golinie.

Sezon 2022/2023 Polonia Golina rozpoczęła serią wyjazdowych gier. Na własny obiekt, który w okresie letnim był remontowany, wróciła dopiero w dziewiątej serii. Do tego czasu poloniści zdążyli wygrać tylko dwa mecze i ponieść aż sześć porażek, w tym jedną w Poznaniu z Wiarą Lecha – 2:8. Zespół z Goliny zaczął punktować i piąć się w górę tabeli. U siebie nie potrafił znaleźć pogromców. Do końca jesieni wygrał trzy mecze i jeden zremisował, a od początku rundy wiosennej w pięciu spotkaniach zgarnął dziewięć oczek przy bilansie 2-3-0. W ostatniej kolejce w Golinie poległa Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski. Polonia wygrała 3:1. Obecnie gospodarze sobotniej potyczki mogą pochwalić się serią 12. meczów bez porażki u siebie.

Wiara Lecha na wiosnę spisuje się bardzo dobrze. Po falstarcie w Kazimierzu Biskup Kibole wygrali cztery kolejne pojedynki i umocnili się na pozycji lidera V ligi. Obecnie mają osiem oczek przewagi nad drugą Olimpią Koło. Na naturalnych nawierzchniach lechici wygrali do tej pory cztery mecze (w tym ostatni z Sokołem w Pniewach), jeden zremisowali i ponieśli dwie porażki – w Kole i wspomnianym Kazimierzu Biskupim.

Mecz 21. kolejki Polonia Golina – Wiara Lecha odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia o godzinie 16.

Other Articles